20 цитат Антуана де Сент-Екзюпері, що допоможуть знайти світло в темні часи

В цей день, 29 червня 1900 року, народився Атуан де Сент-Екзюпері. Він прожив усього 44 роки. Але за цей час встиг багато: став письменником і професійним льотчиком. Екзюпері взяв участь у Другій світовій війні і загинув під час виконання бойового завдання.

Його книги однаково цікаві дітям та дорослим, кожен бачить у них своє. Любов і ненависть, добро і зло, мета і її досягнення, сенс життя та багато інших вічних істин з легкістю відкриваються у його книгах. Тому ми зібрали найцінніші поради мсьє Екзюпері, що примушують вірити у краще, знаходити внутрішню силу і світло у пітьмі.

“Помирають тільки за те, заради чого варто жити”

“Ти живеш у своїх вчинках, а не у своєму тілі. Ти – це твої дії, і не існує іншого тебе”

“Добре бачить лише серце. Найголовнішого очима не побачиш”

“У кожної людини свої зорі”

“Себе судити набагато важче, ніж інших”

“Коли даєш себе приручити, потім доводиться й плакати”

Бути людиною – це відчувати свою відповідальність. Почувати сором перед убогістю, що, здавалося б, і не залежить від тебе. Пишатися кожною перемогою, здобутою товаришами. Усвідомлювати, що, кладучи свою цеглу, ти допомагаєш будувати світ

“У нашому світі все живе тяжіє до собі подібного, навіть квіти, схиляючись під вітром, змішуються з іншими квітами, лебедю знайомі всі лебеді – і тільки люди замикаються в самоті”

Антуан де Сент-Екзюпері цитати
Антуан де Сент-Екзюпері, 1922 р.

“Усяке сходження болісне. Переродження болісне. Не змучившись, не почути музики. Страждання, зусилля допомагають музиці зазвучати”

Коли ми усвідомимо свою роль на землі, нехай скромну й непомітну, тоді лише будемо щасливі, тоді зможемо жити і вмирати спокійно, бо те, що дає сенс життю, дає сенс і смерті

“Ми не вимагаємо безсмертя, але нестерпно бачити, як вчинки і речі раптом втрачають свій сенс. Тоді й виявляється довколишня порожнеча”

“Треба багато пережити, щоб стати людиною”

“Тебе хвилює майбутнє? Будуй сьогодення. Ти все можеш змінити. На безплідній рівнині виростити кедровий ліс. Але важливо, щоб ти не конструював кедри, а висаджував насіння”

Те, що становить гідність світу, може бути врятоване лише за однієї умови: пам’ятати про нього. А гідність світу складають милосердя, любов до знання і повага до внутрішнього світу людини

“Слова тільки заважають розуміти один одного”

“Досконалість досягається не тоді, коли більше нічого додати, а коли нічого відняти”

“Спасіння в тому, щоб зробити перший крок. Ще один крок. З нього все і починається знов”

“Старих друзів швидко не створиш”

“Любити – означає не дивитися один на одного, любити – це означає дивитися в одному напрямку”

“Я багатий лише тому, що далеко позаду, загублені в ночі, у мене залишилися друзі”

Фото: Getty Images

Дивіться також:

10 життєвих цитат Коко Шанель: про покликання, свободу та кохання

Алену Делону – 88 років. Як мінялася зовнішність французького секс-символа (ФОТО)