Олександр Педан розповів, як його діти переживають війну: “Донька лежала і плакала”

Ведучий Нового каналу Олександр Педан – батько 17-річної Лєри та 5-річного Маріка. Зараз Олександр із сім’єю перебуває в рідному Хмельницькому. Шоумен поділився своїм досвідом, як пояснити дітям події війни.

“Зараз діти потребують найбільше нашої уваги. А ще дуже чітко відчувають ситуацію, – каже він. – З перших днів ми говоримо з Маріком і пояснюємо все, як є. Він ставить запитання: «Чому росіяни нападають на Україну?» А я не маю відповіді. Не можу йому пояснити, бо ніхто не може це пояснити. Просто кажу, що з якоїсь причини вони нас незлюбили й бомблять.

Олександр Педан із сином Марком

У нас була ситуація, коли він на планшеті дивився ігри. І натрапив на таку, де герой сідає в танк і переїжджає машину. Марік одразу: «Тато, це так роблять росіяни?» Діти все розуміють”.

Старшій, Лєрі, було ще складніше було сприйняти ситуацію, зізнається Педан. “Я скажу, що навіть гірше, ніж Маріку. Зізнаюся, траплялися моменти, коли донька просто лежала і плакала. Вона довше відходила. Зараз активно займається вибором університету. Її завдання – зрозуміти, куди вона хоче вступати. Я вважаю, дітей треба побільше завантажувати справами, займати активностями, щоб вони відволікалися”.

Олександр Педан із донькою Валерією

Телеведучий порадив налаштовувати дітей на світле майбутнє. Він вірить, що таким воно й буде. Побоюється лише одного:

“Я не хочу, щоб цих діток називали потім, як наших бабусь та дідусів, «дітьми війни». Щоб вони не почувалися знедоленими, – каже Педан. – Хочу, щоб вони були «діти майбутнього», «діти України», «діти нашої перспективи». Повірте, вони будуть ними! Будуть кращими! Треба не згущувати фарби, а говорити позитивні речі, налаштовувати їх на щасливе майбутнє”.

Фото: надані Новим каналом

Дивіться також:

Донька Олександра Зінченка вперше прийшла на матч до тата: зворушливі фото

В пам’ять одеської дівчинки Кіри: гравці «Шахтаря» вийшли на поле у особливих футболках (ФОТО)

Ірма Вітовська — про волонтерство на війні: «В мені все зачерствіло й закрилося, плакала тільки двічі»