Легендарний музикант сер Пол Маккартні сьогодні святкує ювілей. Йому виповнилося 80 років. Солідну дату він зустрічає на гастролях – сер Пол досі виступає і активно підтримує Україну.

Та невідомо, чи дожив би він до таких років, якби не доленосна зустріч із головним коханням його життя, зірковою фотографкою і музиканткою Ліндою Істман. Саме завдяки їй він зміг виборсатися із тенет алкогольної і наркотичної залежностей.

Вони познайомилися на концерті Джорджі Фейма в одному з лондонських клубів 15 травня 1967 року. Спочатку всі навколо вважали їхні стосунки легковажним захопленням. Проте зіркові шлюби всіх «бітлів» розпалися, і тільки Пол Маккартні прожив 29 років у гармонії зі своєю коханою Ліндою.

Пол присвятив своє життя музиці, а музику присвячував Лінді. Буквально: усі пісні про кохання він писав для неї. А коли розпалася легендарна четвірка “бітлів”, першу пісню свого сольного альбому Маккартні назвав The Lovely Linda. «Без пісні я не мислю себе. Але у творчої людини, та, мабуть, у будь-якої людини, душевний стан превалює над всім іншим. Якщо кохаєш і є коханим – здолаєш неприступні вершини!»

Пол і Лінда, 1971 р.

11 березня 1969 року Пол до вечора затримався на студії і насилу переконав власника вже закритої ювелірної крамниці відчинити її, щоб купити єдину обручку у наявності – за 12 фунтів. Адже наступного дня вони з Ліндою мали побратися.

Вона була мудрою і чуйною жінкою, відкрила в чоловікові батьківські почуття задовго до народження дітей. Лінда мала чотирирічну доньку від першого шлюбу. Якось вона лишила малу з Полом, а сама нібито пішла у справах. Та насправді Лінда сховалася поряд із камерою і зробила цілу фотосесію “бітла”, що грався з дитиною і світився від щастя. За якийсь час Маккартні отримав конверт зі знімками, на яких тонкі дитячі ручки обіймали розчуленого рок-музиканта.

Пол і Лінда з донькою Лінди від першого шлюбу, Хізер, та першою спільною донькою Мері, 1971 р.

Пол був із нею при народженні їхній дітей, а вона не покинула його навіть через глибоку депресію. Їхній союз подарував світу трьох талановитих людей: старша донька Мері стала успішною фотографкою, як мама; середня донька Стелла – відомою модною дизайнеркою, а молодший син Джеймс, як і батько, грає на гітарі.

Пол Маккартні з доньками Мері і Стеллою, 2011 р.

Леді Лінда не просто цікавилася успіхами чоловіка. Вона активно брала участь в його музичній кар’єрі: співала на бек-вокалі, грала на клавішних. І нехай її музичні дані оцінили не всі, Лінда и Пол завжди звучали в унісон.

Грут Wings, в якому співали Пол і Лінда

А рівно за 28 років після весілля, 11 березня 1997 року, Пол Маккартні отримав від королеви звання лицаря і одну з найвищих нагород Великої Британії – орден Підв’язки. З Букінгемского палацу вийшов уже не Макка, як називали його друзі і прихильники, а сер Пол. Сідаючи в ліимузин, Маккартні виголосив: “Я не забуду ту, завдяки якій піднявся на захмарну висоту”. Звісно, він мав на увазі Лінду.

Вони були найщасливішими у своєму «засекреченому раю» – на родинному ранчо в Аризоні. Сусіди, що симпатизували подружжю, берегли їхню маленьку таємницю двадцять років – до смерті Лінди.

Пол і Лінда Маккартні в Шотландії, 1971 р.

Тяжка хвороба, рак грудей, забрала її у 56 років. Пол був поруч. Тримаючи дружину за руку, він прошепотів: “Ти катаєшся на своєму красені коні Аппалосі. Сьогодні чудовий весняний день. Ми мчимо через ліс. Небо безхмарне і блакитне”. Цієї миті вона назавжди стулила очі.

Пол і Лінда Маккартні, 1989 р.

Сер Пол одужувався ще кілька разів. Проте він досі повторює, що Лінда – назавжди в його серці.

Пол Маккартні на концерті в Бостоні, 7 червня 2022 р.

Фото: Getty Images

Дивіться також:

Джон Леннон: предсказанная смерть

Последний шанс Джонни Деппа: история успеха, падения и любви