До 24 лютого 2022 року багато хто з українців спілкувався російською мовою і не бачив у цьому нічого поганого. Однак усе змінив повномасштабний наступ рф на Україну — російська мова почала сприйматися більшістю як ворожа.

Тарас Цимбалюк завжди був патріотом. Проте і для себе зробив певні і остаточні висновки.

“Я вважаю, що мовне питання дуже важливе. Мова — однозначно наша зброя. Якщо ми говоримо про якусь Швейцарію, де люди розмовляють англійською, німецькою — то носії цієї мови не були агресорами в таких масштабах. Якщо ж йдеться про росіян, які принесли в Україну свою мову, то після повномасштабного вторгнення ми повинні розуміти, що це — мова агресора, — сказав Тарас в інтерв’ю Аліні Доротюк. — Нам слід усвідомити, що ось окупант, і російська мова несе в собі максимальне зло”.

Разом із тим, вважає Цимбалюк, не варто нав’язувати всім українську мову силою. “Дуже нерозумно зараз тиснути на людей з того ж Маріуполя або Луганська — вони повинні призвичаїтися до мови поступово. Нині непростий час, старше покоління росло в радянському союзі та розмовляло російською”.

тарас цимбалюк українська мова мовне питання серіал полкан
Тарас Цимбалюк у серіалі “Полкан”

А оцінити бездоганну українську Тараса Цимбалюка скоро можна буде у новому серіалі Нового каналу “Полкан“. У ньому Тарас зіграв поліцейського Дена.

«Полкан» – це історія досвідченого та цинічного опера Павла Сафронова, який перебуває в комі, а його душа переселилася у дворового пса. Єдиний, хто чує голос поліцейського, – його молодий напарник, лейтенант Слава Курочка, який щойно розпочав кар’єру в поліції. Разом із собакою він і буде розслідувати злочини, раз у раз потрапляючи в комічні ситуації. У головних ролях: Олег Гоцуляк, Тарас Цимбалюк, Юлія Буйновська, Дмитро Вівчарюк, Олександр Сугак і, звісно ж, бордер-коллі на прізвисько Челсі. В ефірі – з 24 жовтня.

Фото: instagram.com/taras.tsymbaliuk, Новий канал

Дивіться також:

«Я люблю свою Тіну й досі»: Тарас Цимбалюк розповів про розлучення

“Я боюся втратити себе всього і почати жити війною”: актор і режисер Юрій Рудий про службу в ЗСУ

На фронті загинув зірка українського балету Олександр Шаповал