Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова здобув перший “Оскар” в історії України

“Найкращий повнометражний документальний фільм” за версією Американської кіноакадемії в 2024 році – робота українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”. Стрічка, яка документує перші тижні облоги південного українського міста російськими військами, здобула перший “Оскар” в історії України.

Мстислав Чернов піднявся на сцену з командою картини, зокрема із колегами-репортерами Василісою Степаненко і Євгеном Малолєткою, які були з ним разом в оточеному місті. Режисер виголосив пронизливу промову.

“Для мене це велика честь, але, імовірно, я буду першим режисером, який скаже на цій сцені, що ніколи б не хотів, щоб мені ніколи довелося робити такий фільм. Я би поміняв цю нагороду на можливість того, щоб росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста, не вбивала десятки тисяч моїх співгромадян”, – висловив спільне бажання всіх українців Мстислав.

20 днів у Маріуполі Оскар 2024 Мстислав чернов Євген Малолєтка Василіса СТепаненко
Режисер Мстислав Чернов і продюсерки Рейні Аронсон-Рат і Мішель Мізнер отримують нагороду за найкращий документальний фільм “20 днів у Маріуполі” на 96-й щорічній церемонії вручення премії “Оскар”
20 днів у Маріуполі Оскар 2024 Мстислав чернов Євген Малолєтка Василіса СТепаненко
Український режисер Мстислав Чернов, продюсерка Рані Аронсон-Рат, Василіса Степаненко та Євген Малолєтка, власники “Оскара” за найкращий документальний повнометражний фільм “20 днів у Маріуполі” , 10 березня 2024 року (
20 днів у Маріуполі Оскар 2024 Мстислав чернов Євген Малолєтка Василіса СТепаненко
Режисер Мстислав Чернов і продюсерки Рейні Аронсон-Рат і Мішель Мізнер

“Щоб вони звільнили всіх заручників, солдатів і цивільних, які перебувають в російських тюрмах. Я не можу змінити минуле. Але всі ми – адже я зараз знаходжуся серед найталановитіших людей світу- ми можемо зробити все, щоб виправити історію і правда перемогла. І щоби люди з Маріуполя і ті, хто віддали свої життя – щоб їх ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади. Спогади формують історію. Дякую вам всім. Дякую Україні. Слава Україні!” – закінчив промову режисер.

На цих словах весь зал встав і провів Чернова і команду оплесками.

Героям слава!

Фото: Getty Images

Дивіться також:

“20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова отримав премію BAFTA як найкращий документальний фільм

Шортлист номінантів на “Оскар” 2024: повний список