Де знайти чоловічу вишиванку, як у Степана Бандери

Вишита сорочка здавна була духовною бронею для українців. Такою вона була і для одного зі стовпів української національної ідеї – Степана Бандери. Зараз українці можуть придбати вишиванку, як у Провідника, і собі – а отримані кошти підуть на закупівлю бронежилетів для війська.

Ініціаторами стали громадська організація Всесвітній день вишиванки спільно з Благодійним фондом “КОЛО”.

“Символізм в тому, що вишиту сорочку Степана Бандери відшили цього року вперше до Всесвітнього дня вишиванки. Дослідники багато років шукали можливість відтворити її, і саме тепер, в стані великої війни, це сталося. Команда масштабувала орнамент з фото, провела кольорокорекцію, знайшла ідентичні орнаменти відповідного часу і регіону тощо. Над відтворенням вишиванки працювала велика дослідницька група “Вишивка в одязі видатних українців” з 6 осіб на чолі із Тетяною Зез, котра в подарунок передала нам схеми для відшиття”, – повідомляють на сторінці організації.

вишиванка вишита сорочка чоловіча степан бандеравишиванка вишита сорочка чоловіча степан бандера

Амбасадором сорочки став відомий історик, громадсько-політичний діяч Володимир В’ятрович.

вишиванка вишита сорочка чоловіча степан бандера

“Ця вишиванка має історичну цінність для кожного свідомого українця. Окрім того, її взір сьогдні виглядає цілком стильно та сучасно і пасуватиме до будь-якого чоловічого одягу: костюму, військової форми, джинсів”, – слушно зазначає”Всесвітній день вишиванки”. Колекція сорочок Степана Бандери лімітована.

Фото: facebook.com/vsesvitniydenvyshyvanky

Дивіться також:

Які вишиванки носили наші предки — історичні фото

Як українці одягалися 100 років тому: фотопроєкт зі старовинним національним вбранням