Мисткиня і відома волонтерка Тата Кеплер, засновниця руху «Птахи», який допомагає цивільним і військовим у деокупованих, прифронтових і сірих зонах, розробила власну символічну лімітовану колекцію для українського бренду W8LESS.
Для своєї першої колекції одягу Тата обрала льон чорного та натурального відтінків, прямі та багатошарові моделі, але найголовніше – це власноруч створені малюнки, зроблені за допомогою стародавньої техніки ліногравюра.
На спеціальних дощечках Тата намалювала олівцем квіти і птахів (як символ свого руху), після спеціальним різаком для ліногравюр вирізала кожен елемент. Кропітка робота полягає в тому, що всі малюнки, в стилізованому етнічному стилі, були нанесені на льон власноруч, особисто Татою. Це робить колекцію не тільки лімітованою, а й ексклюзивною у своєму виготовленні.
“Ця колекція створена з величезною любовʼю та ніжністю. Я б хотіла, щоб ці речі створювали людям затишок, де б вони не були,” – каже Тата Кеплер.
“З Татою ми знайомі близько восьми років, та останні часи стали для нас особисто близькими та творчими. Ми намагаємось підтримати одна одну в творчому напрямку, що в результаті призвело до співпраці, – ділиться засновниця бренду одягу W8LESS Анн Шаш. – Мене завжди надихало вміння Тати поєднувати в собі тендітну дівчину та сталевий дух”.

На початку повномасштабного вторгнення Анна запропонувала Таті втілити її дитячу мрію та створити власну лінію одягу. З цією мрією пов’язана драматична історія з минулого, про яку жінка розповіла в інстаграмі.
“Коли мені було 14, я взяла теку намальованих ескізів і прийшла в Чернівцях в магазин, який шив і продавав вечірні сукні (двадцять з гаком років пройшло, а він працює досі). Вони взяли теку і попросили повернутись за три дні. Звісно, вони мене відфутболили, звісно, вони сказали мені щось типу: «Дитино, тобі 14, ну на що ти розраховувала». А за три тижні я побачила в вітрині свою спаплюжену стразами сукню. І це розбило мені серце”, – згадує Кеплер.
Тата вже мала досвід виготовлення речей, відшиваючи зі своєю кравчинею деякі моделі колекції, з якими були пов’язані найтепліші спогади. Створення красивих речей стало одним зі способів емоційного розвантаження і гармонізації психологічного стану.
“Я не скажу, що це щось «чого світ не бачив», але це речі, які я вигадувала і шила собі останні років 10. Вони затишні, вони яскраві (хоч і чорні), в них можна сховатися, а ще – на них я віддрукувала свої ліногравюрки. Я би ще довго могла б розповідати, як я в тих туніках і сукенках подорожувала, любила, пила вино на берегах Сени і Адріатики, як гуляла підвалами Колізею, або танцювала на Конкорді, як хмільна сідала в вапоретто і їхала на Торчелло, але.. Тепер у них будуть свої власні закохані миті, я це точно знаю”.
Фото: надані піарслужбою
Дивіться також:
Катерина Кухар створила колекцію одягу в стилі балеткор для українського бренду (ФОТО)