9 років без Андрія Кузьменка “Скрябіна”: зірки діляться спогадами і фото

9 років тому в автокатастрофі загинув музикант Андрій Кузьменко, більш відомий як Кузьма, фронтмен гурту “Скрябін“. По собі лишив безутішну родину, десятки безсмертних гітів, мудрі думки і теплі спогади друзів.

У цей день ділимося згадками зіркових приятелів артиста: яким був Кузьма і яким його запам’ятали в різні періоди життя.

“Сьогодні не хочеться постити Твої сумні фото, за останній рік в нас тільки й приводи, для суму і болю. Війна забрала багатьох і багато, але в нашому серці завжди буде місце для Тебе, Чувак. І хоча сьогодні Твоя музика зачіпає особливо трепетно, нехай звучить голосніше”, – беруть слово музиканти гурту “Скрябін”. І, як і вирішили, діляться веселим фото:

кузьма андрій кузьменко скрябін роковини загинув

“Старі фотографії на стіл… 1996 рік, Львів. Ми тоді були школярками та потрапили за лаштунки великого концерту. Після цього були ще заходи, концерти, але ми з Кузьмою були на них уже як ведучі. Я брала у нього інтерв’ю для ТСН. Він був веселим, самоіронічним, але водночас прямим і чесним. До себе, до інших. Світла пам’ять”, – ділиться Соломія Вітвіцька.

кузьма андрій кузьменко скрябін роковини загинув

“От і старі фотографії. 1999 рік, Радіо-Прем’єр. Дніпропетровськ.Тоді я працював на радіо, куди на ефір прийшов Кузьма. Після ефіру проводжав його в ліфті з 12 поверху і він не замовкав, розповідаючи якісь смішні речі, що трапилися з ним дорогою в Дніпро. Своєю розв’язністю та серйозністю одночасно Кузьма стер грань між великим музикантом та пост-підлітком на радіо. Таким і лишився у нашій пам’яті. Пам’ятаємо, Чувак”, – розповідає Руслан Сенічкін.​

кузьма андрій кузьменко скрябін роковини загинув

“9 років без тебе, друже..”- сумує Наталія Могилевська і показує зворушливе відео їхнього артистичного дуету з Кузьмою.

“Я завжди розмірковувала, що б зараз робив Кузьма?! Думаю, робив би щось на кшталт Притули, однозначно ця людина могла звернути гори, він підіймав людей своєю позицією… Його дуже не вистачає… Це була дуже значуща людина для українського народу!” – горює Руслана Лижичко.

кузьма андрій кузьменко скрябін роковини загинувкузьма андрій кузьменко скрябін роковини загинувкузьма андрій кузьменко скрябін роковини загинувкузьма андрій кузьменко скрябін роковини загинув

“Пам‘ятаємо і співаємо Твої пісні. Пісні, які мають глибину і зміст, які актуальні будуть і через 50 років, які не пластмасові, а живі. Справжні.

«На глибині, зустрічаються всі,
Так ніби в морі місця нема,
І труться бортами, аж стогне земля
Від зависті, підлості й зла».

Важко оцінити глибину та величину справжнього українського артиста, який, на жаль, пішов від нас так рано. Кузьма, несемо Твою творчість крізь роки!” – вдячно згадують Тарас Тополя і “Антитіла“.

“Мій Друже! Не вистачає тебе, твого голосу, серця, душі і Правди!” – згадує Ірина Білик.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ірина Білик (@bilyk_iryna)

“8 років, як ти, друже, пішов у вічність, і я щодня згадую тебе у молитвах з усіма моїми небожителями! Не вистачає твого гумору, енергії та гострого погляду і критики! Ти був справжнім у всьому! Друже, Андрюха! Царство тобі небесне та вічний спокій! P.s. Ти б зацінив цю фотку, на задньому фоні як бідний родич Валєрчик Харчишин! До речі, я хз, де ми!” – усміхається крізь сум Андрій Джеджула.

кузьма андрій кузьменко скрябін роковини загинув

Фото: Instagram

Дивіться також:

Фільм “Я, Побєда і Берлін” за повістю Кузьми Скрябіна: з’явився трейлер і дата прем’єри

Померла мама Кузьми Скрябіна