Принцеса Анна — єдина дочка королеви Єлизавети II — святкує сьогодні день народження. Їй виповнилося 73 роки. У королівській родині Анна тримається в тіні. Єдиний раз, коли вона привабила до себе шалену увагу – в день свого весілля. Воно стало першим за довгий час при дворі.

Принцеса Анна першою з королівських спадкоємців вирішила пов’язати себе шлюбом. Церемонія одруження з капітаном Марком Філіпсом відбулася 14 листопада 1973 року.

Місцем проведення стало Вестмінстерське абатство, а церемонію очолив архієпископ Кентерберійський. Цього дня було оголошено національне свято. І того ж дня братові Анни, принцу Вельському Чарльзу виповнилося 25 років. Весілля принцеси Анни і капітана Марка Філліпса було не менш пишним, ніж весілля принца Чарльза і леді Діани.

Відомо, що Анна брала найактивнішу участь при розробці дизайну свого вінчального вбрання з білого шовку. І ідея повністю закритої сукні з незвичайною конструкцією рукавів належала виключно їй.

свадьба принцессы Анны

Цікавим був і вибір тіари нареченої. Принцеса пішла до вівтаря у знаменитій тіарі-франж Марії Текській, замовленій бабусею Єлизавети II ще 1919 року.

Але по-справжньому культовою її робило те, що у 1947 році саме в ній виходила заміж мама Анни, майбутня королева Великобританії. Цю ж тіару королева Єлизавета дала на весілля своїй онуці принцесі Беатріс.

Шлюб принцеси Анни та капітана закінчився гучним розлученням у 1992 році.

Фото – Getty images

Дивіться також:

Яким було весілля принца Чарльза і леді Діани: архівні фото

Весілля кронпринца Норвегії Гокона и офіціантки Метте-Маріт Гейбі (ФОТО)

Королева його серця. Історія кохання короля Чарльза III і Камілли Паркер Боулз

Весільні сукні зірок, які створив Джорджо Армані