Найцінніше, що є в кожного народу – його історія, культура і традиції. Про них знімають чимало документальних стрічок.

Ведучий проєктів Нового каналу та громадський діяч Олександр Педан вибрав п’ять, які рекомендує переглянути обов’язково: зокрема про українські вишиванки, народну архітектуру всіх регіонів України, рідну мову та Маріуполь.

«Соловей співає. Доки голос має»

Це надзвичайно важливий документальний фільм, який досліджує мовне питання. У стрічці розкриваються причини, чому й досі наше суспільство має конфронтації щодо української мови, досліджується історія мови та спростовуються міфи навколо неї.

«Стріха»

Цікавий серійний документальний проєкт від Ukraїner та Craft Story про народну архітектуру на сході, заході, півдні, півночі та центрі України. У серіях розповідають і показують унікальні хатинки, традиції та техніки будівництва.

«Зима у вогні»

Складний та емоційний документальний фільм про Майдан та Революцію гідності. Історію подій викладають через інтерв’ю з протестувальниками, які перебували на Майдані. Стрічку показували на Венеційському кінофестивалі і номінували на “Оскара”. Серед творців фільму – Павло Пелешок і Юрій Іванишин, ветерани АТО, які, до речі, документують нашу визвольну війну із росією у наступній документальній стрічці, “Життя на межі”.

«Спадок нації»

Це перший документальний фільм про вишиванки. Стрічка майстерно показує унікальні орнаменти та техніки вишивання, а також історії людей, в життя яких вишита сорочка принесла великі зміни.

«Маріуполь. Хроніки пекла»

Важкий, але дуже потужний фільм! Ця стрічка – про історії людей, які вирвалися з окупації. Також спогади про початок війни та життя у блокаді.

Фото: фрагмент афіші “Зима у вогні”, Netflix

Дивіться також:

Знятий ветеранами документальний фільм про російсько-українську війну виходить у прокат

Любомир Левицький знімає документальний фільм про військову рятувальну операцію дронами (ФОТО)