6 анімаційних стрічок, які варто подивитися підліткам

В підлітковому віці найбільше турбують проблеми дорослішання, пошуки свого місця в житті та способів самовираження. Існує чимало анімаційних стрічок, які вражають глибиною і важливими сенсами. А їхні герої переживають ті ж виклики, що й підлітки.

Психолог проєкту «Смілива» від «Фонду Маша» Єлісей-Ілія Касторних відібрав шість мультиків, які не просто розважають, а ще й дають привід замислитися.

«Мандрівний замок Хаула»

Аніме легендарного японського режисера Хаяо Міядзакі розповідає про кохання, що не знає віку, зовнішності, а існує як взаємодія. Це історія про жахи війни. Вона показує, що щирість та справжність здатні змінювати світ, і саме вони є істинною красою!

Сюжет розгортається у казковому світі. Вісімнадцятирічну сироту Софі рятує з халепи чарівник Хаул. Відьма Пустирищ, приревнувавши, накладає на Софі закляття. Воно перетворює дівчину у 90-літню бабусю, котра нікому не може про це розповісти. Намагання влаштувати своє життя і пошуки способів зняти закляття призводять до неймовірних пригод.

мільтфільми аніме анімація для підлітків сімейні що подивитись

«Німона»

Номінант на премію “Оскар” 2024 року, “Німона” – чудова анімація та історія, яка дуже правильно репрезентує ЛГБТК+ персонажів. “На мій погляд, саме через подібні мультики підлітками й дітьми може сприйматися різноманітність нашого соціуму”, – вважає психолог «Фонду Маша». Але ця історія глибша за репрезентацію, вона про довіру, про любов друзів, про прийняття відмінностей серед представників людства.

Дія відбувається у середньовічно-футуристичному королівстві, яке захищають від усіляких чудовиськ лицарі. Вперше до лицарського ордену готується доєднатися простолюдин, Баллістер Хоробре Серце. Та він стає жертвою змови, втрачає руку і мусить стати втікачем. А очистити його імя’ та допомогти вижити береться Німона – перевертень, на яких Баллістер колись так завзято полював. І поки цей незвичайний тандем намагається дати раду своїм проблемам, заколотники також не дрімають і готують нові удари…

мільтфільми аніме анімація для підлітків сімейні що подивитись

«Острів собак»

Чудова історія від режисера Веса Андерсона про турботу та дружбу, про силу характеру та волю до захисту своїх цінностей попри все.

За сюжетом, у 2038 році по Японії поширюється «собачий грип», небезпечний для людей. Мер вигаданого міста Мегасакі Кенджі Кобаяші наказує виселити всіх собак на Сміттєвий острів. Через пів року острів став наповнений собаками. Вони борються між собою за їжу та діляться розповідями про своє минуле. Тим часом професора Ватанабе, політичний опонент мера, створює ліки від хвороби. Але це зовсім не входить у криваві плани підступного мера…

мільтфільми аніме анімація для підлітків сімейні що подивитись

«Незрівнянний містер Фокс»

Ще одна гарна історія від Веса Андерсона, що розважає та вчить чутливості, уважності до почуттів оточуючих. Вона про протистояння, єднання, а ще й дивовижним чином піднімає питання про самоідентифікацію як для юних, так і для зрілих глядачів.

Лис містер Фокс пориває із кримінальним минулим – грабунком перепелячих ферм – коли дізнається про вагітність місіс Фокс. Та минає небагато часу, містер Фокс сумує за старими добрими часами і знову починає навідуватись на ферми в компанії родичів. Це призводить до протистояння людей і тварин – і безлічі драматичних пригод.

мільтфільми аніме анімація для підлітків сімейні що подивитись

«Діти дощу»

В мультфільмі діють дві раси: люди води гідроси та люди вогню піроси, які воюють між собою.Юний пірос Скан, натхненний розповідями своєї матері про батька, котрий бачив гідросів на власні очі, сумнівається, чи дійсно ці два народи вороги. Вирушивши в подорож, він розкриває, хто такі гідроси насправді, та прагне донести це решті піросів.

Це фактичне переосмислення історії Ромео та Джульєтти, і ця її інтерпретація не несе руйнування, а, навпаки, знаходить вихід.

мільтфільми аніме анімація для підлітків сімейні що подивитись

«Зі схилів Кокуріко»

Сюжет цього аніме будується навколо інтриги та певного конфлікту, і він розповідає про підліткову закоханість.

16-річна Умі Масудзакі, донька загиблого моряка, живе на околиці великого портового міста. Вона вчиться і займається в гуртках. Але місто готується до перебудови, їхні квартали зносять, і Умі, разом із однолітками-активістами, бореться за своє життя, свій квартал – і водночас закохується і переживає особисті драми.

мільтфільми аніме анімація для підлітків сімейні що подивитись


Одним із напрямків діяльності “Фонду Маша” є психологічна підтримка дівчат-підлітків. Якщо комусь із них потрібна психологічна підтримка, якщо дівчина хоче стати сильнішою й навчитися давати відсіч, можна заповнити анкету на участь у проєкті «Смілива» від «Фонду Маша» на офіційній сторінці проєкту.

Масштабування проєкту «Смілива» в регіонах та безпекові тренінги для дівчат-підлітків виконуються «Фондом Маша» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Дивіться також:

Оголошено шортлист номінантів на “Оскар” 2024: повний список

П’ять маловідомих фільмів із Міллою Йовович на всі смаки

10 фільмів з Аланом Рікманом, які потрібно подивитися