Що треба знати про фільм “Вбивці квіткової повні” з Ді Капріо і Де Ніро – претендент на “Оскар” 2024

Кінокомпанія Paramount Pictures представила перший трейлер фільму, який вже зараз називають одним з головних претендентів на “Оскара“. “Вбивці квіткової повні” – картина, яку зняв режисер-легенда Мартін Скорсезе із не менш легендарними акторами: Леонардо Ді Капріо, Робертом Де Ніро, Джоном Літгоу і Бренданом Фрейзером.

В основі сюжету – реальні події, драматична і темна сторінка минулого США. Базою для адаптації сценарію послужила книга Девіда Гранна «Вбивства осейджів та народження ФБР». Фільм «Вбивці квіткової повні» змальовує фрагмент історії Америки 1920-х років, після Першої світової – серію вбивств індіанців осейджів. Їх переселили в резервацію в Оклахомі – та виявилося, що на її території знаходиться багатюще нафтове родовище. Це зробило корінних американців осейджів дуже заможними. Та це не тривало довго. Люди племені почали гинути, а їхні нафтові статки переходили до білих чоловіків через одруження та в інші, на перший погляд, цілком легальні способи.

На цю неквапливу драму-вестерн не пошкодували коштів та зусиль: детально відтворені костюми 1920-х, ретроавтівки в кадрі і реалістичні декорації міст. Перший трейлер знайомить нас із головними героями – і дає розуміння, що відбуватиметься далі.

Роберт Де Ніро грає цинічного і безпринципного власника ранчо Вільяма Гейла, такого собі голову клану, патріарха громади – а на ділі маніпулятора вищої проби. У Ді Капріо – роль його племінника Ернеста: він самозакоханий і недалекий марнотратник, картяр і пиятик, який ненавидить працювати, щоб заробляти на життя. За напучуванням дядька Ернест швидко одружується з місцевою жінкою Моллі, і вони видаються справді щасливими. Аж тут починають гинути рідні і близькі Моллі.

Ось що пише Леонардо Ді Капріо про “Вбивць квіткової повні” у фейсбуці: «Фільм розповідає історію про одну з найзловісніших змов в американській історії та жахливу расову несправедливість. Подібно до різанини в Талсі, яка сталася всього за тридцять миль у той самий період, цей важливий розділ давно викреслено з підручників історії нашої країни.

Через століття після цього злочину ми спробували пролити світло на правду. Картину знімали в Оклахомі саме в тих місцях, де відбувалися ці події, і кілька осейджів, чиї родичі загинули, з’явилися у фільмі. Це  кримінальна історія не так про тих, хто це зробив, як про тих, хто змовчав і не зробив нічого. Йдеться про широку співучасть. І, зрештою, йдеться про повернення боргів нашому минулому, яке давно назріло».

Вбивці квіткової повні” були представлені днями на Каннському кінофестивалі. Фільм вийде на широкі екрани в жовтні 2023 року.

Фото: Getty Images, кадр з трейлера

Дивіться також:

Мартін Скорсезе емоційно підтримав українців: “Ваша відвага – це світло всього світу” (ВІДЕО)

79-річний Роберт Де Ніро вперше вивів у світ молоду матір своєї сьомої дитини (ФОТО)

Рідкісний кадр: Брендан Фрейзер вийшов на червону доріжку з двома синами-красенями (ФОТО)