Студенти Катерини Кухар станцюють легендарний балет “Коппелія” в Національній опері

4 червня на сцені Національної опери України відбудеться особлива прем’єра. По-перше, покажуть легендарнау класику комедійно-балетного жанру «Коппелія». А по-друге, партії виконають студенти знаменитої української прими Катерини Кухар – учні Київського державного фахового хореографічного коледжу, яким вона керує.

«Коппелія» – один з тих чарівних творів, які не втрачають свого шарму й через століття. Він отримав успіх ще у 1870 році, коли був презентований вибагливому французькому глядачеві у Гранд-Опера й відтоді є прикрасою багатьох головних театрів світу. Він однаково припаде до душі і дорослим, і дітям.

катерина кухар балет студенти діти

В основі цієї балетної постановки – історія кохання, з любовним трикутником, ревнощами, пристрасними інтригами та щасливим кінцем. Головний герой – легковажний Франц, закоханий у селянку Сванільду, але водночас він задивляється й на інших гарненьких дівчат… Одного дня йому затьмарює розум неймовірної краси незнайомка Коппелія, яку він бачив лише у вікні. За іронією долі Коппелія виявляється механічною лялькою, яку створив винахідливий майстер Коппеліус. Така життєва метафора.

катерина кухар балет студенти діти

Однак нехай поважний глядач не переживає за долю закоханих, бути разом Сванільді та Францу допоможуть вірні подруги Сванільди, що готові навіть вчинити самосуд і незаконне проникнення в лабораторію Коппеліуса, щоб допомогти подрузі. У головних ролях: Сванільда – Злата Лосєва, Коппеліус – Руслан Авраменко, соліст Національної опери України, Франц – Валерій Хованов.

катерина кухар балет студенти діти

Зауважимо, Київський державний фаховий хореографічний коледж, заснований в 1934 році, випускає артистів балету з міжнародною славою протягом поколінь. Тут навчаються за державний кошт, сюди потрапляють діти, які дійсно мають здібності й талант. Серед його випускників – Тетяна Таякіна, Валентина Калиновська, Валерій Ковтун, Тетяна Боровик, Раїса Хилько, Микола ПрядченкоІрина Дворовенко, Денис Матвієнко, Аліна Кожокару, Наталія Лазебнікова, Олександр Жембровський, Катерина Кухар, Олександр Стоянов, Сергій Бондур, Катерина Ханюкова, Олеся Шайтанова.

Тож майже гарантовано: 4 червня 2024 року у “Коппелії” танцюватимуть майбутні зірки нового покоління. Місце зустрічі – Національний театр опери та балету імені Тараса Шевченка, 17:00.

Фото: надані пресслужбою

Дивіться також:

Катерина Кухар прийшла на закриття Каннського кінофестивалю в сукні українського бренду (ФОТО)

Олександр Стоянов та Катерина Кухар провели балетний тур у Норвегії на підтримку України