Олександр Стоянов та Катерина Кухар провели балетний тур у Норвегії на підтримку України

Катерина Кухар та Олександр Стоянов із Grand Kiev Ballet завершили квітневий благодійний «Тур солідарності» на підтримку України. Він був ініційований Олександром Стояновим і пройшов містами Норвегії.

Під час туру артисти не лише збирали кошти для українських дітей, а й розповідали справжню правду про війну в Україні. Вистави розпочиналися з короткого інформаційного відео про війну в Україні, а закінчувалися тим, що вся глядацька зала стояла під гімн України.

катерина кухар олександр стоянов балет благодійність катерина кухар олександр стоянов балет благодійність

катерина кухар олександр стоянов балет благодійність Одну із вистав «Туру солідарності» в Осло нещодавно відвідали король Норвегії Гаральд, мер Осло Маріанна Борген, президент норвезького парламенту Масуд Гараххані і депутат парламенту Гурі Мелбі. Український посол у Норвегії В’ячеслав Яцюк перед виставою зачитав звернення першої леді України Олени Зеленської. Зі своєю промовою до уряду і норвезького народу звернулися й самі артисти Катерина Кухар та Олександр Стоянов.

катерина кухар олександр стоянов балет благодійність

«Як і весь цивілізований світ, члени Grand Kiev Ballet шоковані злочинами проти людства, які відбуваються на нашій Батьківщині. Сьогодні ми на інформаційній передовій. Ми розповідаємо глядачам, які до нас приходять на спектакль «Жизель», про реальну війну в Україні. Норвежці демонструють солідарність із українським народом, купуючи квитки на спектаклі, адже частина коштів від продажу квитків іде на підтримку українських дітей, в організацію «Врятуйте дітей».

За місяць ми відвідали 16 міст Норвегії. Також солідарність демонструють реальні дії Норвегії, яка у квітні передала Україні протиповітряні ракетні системи Mistral, 4000 протитанкових ракет, захисне обладнання та багато іншого. Норвегія вперше відступила від свого принципу з 1959 року не постачати зброю країнам, що воюють», – відзначив Олександр.

катерина кухар олександр стоянов балет благодійність

Війна застала Катерину і Олексанра на закордонних гастролях, далеко від дому і дітей. «У нашій трупі танцюють артисти, які просиділи зі своїми дітьми понад тиждень у підвалах. З 24 лютого весь цивілізований світ розуміє, що на планеті Земля більше ніхто не може бути у безпеці”, – говорить Кухар.

“Першого дня війни ми зі Стояновим були на гастролях у Франції, а наші діти в Україні. О 5-й ранку нам зателефонувала няня наших дітей, що плакала, і сказала, що Київ бомблять. Я навіть не можу вам передати весь той жах, який ми пережили, перебуваючи далеко від Батьківщини, від наших дітей та батьків. Ми не могли нічим допомогти своїм дітям. Наш рейс до Києва скасували. У нас було заздалегідь куплено квитки з Франції до Києва на 24 лютого, на 17 вечора.

Я нічого не могла робити, поки не побачила своїх дітей, але я знайшла в собі сили після місячної перерви повернутися до роботи, щоб розповідати людям про нашу культуру і трагедію, яку переживає наш народ»,- ділиться Катерина.

катерина кухар олександр стоянов балет благодійність

Нагадаємо, у березні Олександр Стоянов провів благодійні вистави у Франції разом із Grand Kiev Ballet. Завдяки цьому було зібрано кошти на покупку медичного автомобілю, який був переданий для львівської області.

Також Катерина Кухар та Олександр Стоянов танцювали у благодійному Гала-концерті на підтримку України у Гранд опера. Всі виручені кошти від продажу білетів – а було зібрано 300 000 євро – відправили Alliance Urgences Ukraine.

Фото: надані прес-службою

Дивіться також:

Девід Бекхем віддав свою сторінку в «Інстаграмі» лікарці перинатального центру у Харкові (ВІДЕО)

Тіна Кароль зібрала 2 мільйони гривень в Ізраїлі для лікарні у Дніпрі

Гурт «Друга Ріка» вирушає у благодійний європейський тур для збору коштів ЗСУ