«Світ Сковороди»: в Українському Домі пройде виставка до 300-річчя українського мислителя

3 грудня 2022 року світ відзначатиме 300-літній ювілей видатного українського письменника і мислителя Григорія Сковороди. На честь цієї події в Українському Домі пройде виставка «Світ Сковороди». Вона покликана переосмислити образ Григорія Савича через сучасну оптику, розкрити його ідею персональної свободи.

Унікальні експозиційні рішення дозволять мандрувати стежками світу Сковороди, пізнаючи його ідеї, Україну та світ XVIII століття.

виставки київ куди підти григорій сковорода

На виставці будуть представлені рукописи, автографи, першодруки, списки, графіка та малюнки самого Григорія Савича, ексклюзивно надані Інститутом літератури. Покажуть також вцілілу і вже легендарну статую Сковороди зі зруйнованого російськими обстрілами національного музею в селі Сковородинівка.

виставки київ куди підти григорій сковорода
Працівниця музею торкається скульптури українського філософа Григорія Сковороди, вивезеної зі зруйнованої будівлі Національного літературно-меморіального музею в селі Сковородинівка Харківської області. 6 травня російська ракета влучила в музей. Було зруйновано та спалено садибу XVII ст., де в свій останній рік жив і творив Сковорода

Інтерактивні рішення і майстер-класи дозволять кожному спробувати себе у створенні байок-коміксів. А живі виступи і барокова музика будуть супроводжувати відвідувачів протягом усієї виставки.

Окрім того, глядачів очікують 3D-тур Сковородинівкою, портрети Сковороди – від єдиного прижиттєвого до сьогоднішніх експериментальних, спеціально створені для експозиції комікси від українських художників, інтерактивна гра-тест на планшетах, кураторські екскурсії. А отже, виставка зацікавить як зрілих українців, так і зовсім юних.

виставки київ куди підти григорій сковорода
Портрет Григорія Савича Сковороди, 1899-1900. Приватна колекція

Атмосферності додасть світло ліхтариків та свічок, тому відключення електроенергії не завадять знайомству зі Сковородою.

Виставка пройде з 4 грудня по 11 грудня 2022 року в Українському Домі за адресою вул. Хрещатик, 2. У будні експозиція працює з 12:00 до 20:00, у вихідні – з 10:00 до 20:00. Вхід безкоштовний.

Фото: facebook.com/ukrdim, Getty Images

Дивіться також:

До ювілею Франсуа Озона: в українських кінотеатрах покажуть культову комедію режисера

Реконструкція героїзму простих українців: вийшов трейлер фільму «Область Героїв» (ВІДЕО)