Історичний день: коронація Чарльза III – деталі, фото та відеотрансляція

6 травня 2023 року о 13:00 за київським часом на британський престол офіційно зійде новий король – Чарльз III, старший син покійної королеви Єлизавети II. Разом із ним буде коронована і його друга дружина, королева-консортка Камілла.

Згідно з традицією, якій вже 900 років, коронація відбудеться у Вестмінстерському абатстві. Проте церемонію буде скорочено – вона триватиме годину.

І поки король готується до церемонії, уважні глядачі помітили іще одну новацію у Вестмінстерському абатстві під час трансляції: підлогу, вкриту чорно-білим мармуром, прикрасила не червона доріжка, а синьо-жовтий килим. Більш промовистого жесту декларації цінностей та пріоритетів годі було собі й уявити.

король чарльз III короева камілла коронація

Втім, іще один спосіб знайшла перша леді США Джилл Байден – просто погляньте на неї та її онуку Фіннеган Байден.

король чарльз III короева камілла коронація
Перша леді США Джилл Байден із онукою Фіннеган у Вестмінстерському абатстві на коронації Чарльза III

До речі, вони сидять поруч із Оленою Зеленською:

король чарльз III короева камілла коронація
Перша леді США Джилл Байден із онукою Фіннеган і першою деді України Оленою Зеленською у Вестмінстерському абатстві на коронації Чарльза III. Скріншо трансляції

Привітати нових короля і королеву зібралися члени британської королівської родини, королі і королеви з усього світу, політики дружніх країн. Вчора, зокрема, ми бачили перших леді США та України Джилл Байден і Олену Зеленську поруч із принцесою Кетрін в Букінгемському палаці. Будуть пери – аристократія Великої Британії: вони вберуться у традиційні мантії.

Коронаційна мантія короля Чарльза III:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

Корона мантія короля Чарльза III:

Король і королева приїдуть до Вестмінстерського абатства з Букінгемського палацу із урочистим почтом на кареті Diamond Jubilee State Coach, а полишать на іншій кареті, Gold State Coach, на якій традиційно після коронації пересуваються свіженькі королі і королеви з часів Вільгельма IV, з 1831 року. Завершальним штрихом офіційної церемонії стане поява королівської родини на балконі Букінгемського палацу.

А ввечері на концерті виступлять зірки, зокрема, Кеті Перрі і Андреа Бочеллі.

Фото: instagram.com/theroyalfamily, facebook.com/yuliia.savostina

Дивіться також:

Королева його серця. Історія кохання короля Чарльза III і Камілли Паркер Боулз

Щасливі разом: королівська родина зібралася на Великодній службі (ФОТО)

Королева Єлизавета II: історія життя в рідкісних фото