Вже кілька днів увесь світ із острахом і захватом спостерігає за вояжем спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі Азією. Адже одним із пунктів призначення вона назвала Тайвань, на який зазіхає Китай. І за цей символічний візит, такий важливий для демократичного світу, Китай погрожував збити літак із Пелосі, фактично розпочавши третю світову війну.

Така відчайдушна сміливість цілком у характері 82-річної пані Пелосі – видатного політика і цікавої особистості. Наводимо кілька фактів із біографії жінки, що першою в історії США посіла одну із найвищих державних посад і реалізувалася в усіх сферах життя.

  • Ненсі – американка італійського походження і при народженні отримала прізвище Д’Алесандро.
  • Юною Ненсі хотіла податися у черниці. Проте пристрасть до політики перемогла – і це закономірно: батько і брат міс Д’Алесандро у різний час обіймали посаду мера Балтимора. До речі, обидвоє – демократи. Ступінь бакалавра політології Ненсі отримала у Вашингтонському університеті Триніті.
  • Ненсі, наймолодша із шести дітей у своїх батьків, сама стала багатодітною мамою. Із чоловіком, бізнесменом Полом Пелосі, вона познайомилася під час навчаня. Через рік після закінчення університету вони одружилися. У подружжя Пелосі п’ятеро дітей і дев’ятеро онуків.
ненсі пелосі хто така факти біографія родина чоловік
Ненсі Пелосі із чоловіком Полом Пелосі, 2019 р.
ненсі пелосі хто така факти біографія родина чоловік
Ненсі Пелосі із онукою, 2003 р.
  • Серйозна політична кар’єра Ненсі Пелосі розпочалася у 1976 році. У 1987 році її вперше було обрано як конгресвумен. 10 разів вона обиралася у Конгрес із шаленою підтримкою – від 76,4 до 80 відсотків. У сфері зацікавлень Ненсі в конгресі – комітети асигнувань і розвідки.
ненсі пелосі хто така факти біографія родина чоловік
Ненсі Пелосі – кандидатка у Конгрес від Сан-Франциско, 1987 р. Вибори вона виграла
  • Ненсі Пелосі – одна із політиків, які активно виступали проти президента Дональда Трампа. Обидва одне одного відверто недолюблюють: він звав її “дурнуватою” і “третьосортною політикинкею”, а вона на це відповідала, що як досвідчена мама і бабуся знає, як втихомирити дитя в істериці. Зрештою, саме Ненсі очолювала процес імпічменту Трампу. Крім Трампа, Пелосі критикувала, зокрема, і губернатора Каліфорнії Арнольда Шварценеггера.
  • 4 січня 2007 року Пелосі обрали спікеркою Палати представників США. Так вона встановила політичний рекорд в історії США – стала першою жінкою на цій посаді, третій за важливістю.
  • Китай вона критикує протягом усієї своєї політичної діяльності. Зокрема, засуджувала наругу над правами людини і відвідувала площу Тяньаньмень, щоб вшанувати пам’ять жертв розправи влади 1989 року.
  • Ненсі Пелосі підтримувала визнання геноцидом знищення вірмен в Османській імперії 1915 року; засуджувала дискримінацію ЛГБТ-спільноти в росії (і висміювала вихваляння путіна рівними можливостями у його країні); стала на бік Ізраїля у війні з Палестиною; виступала проти заборони абортів і за посилення контролю за обігом зброї.
ненсі пелосі хто така факти біографія родина чоловік
Ненсі Пелосі із онуками Томасом Восом і Полом Восом, 2017 р.
  • Мадам спікерка розуміється на інвестиціях і є однією із найбагатших політиків. Її родина володіє пакетом акцій Apple, Facebook і Disney, нерухомістю у Сан-Франциско та виноградниками у Каліфорнії.
  • Ненсі Пелосі палко підтримує Україну у наші визвольній війні. Вона особисто приїздила у Київ, щоб продемонструвати: вільний світ – на боці України. Вона ж лобіює визнання росії державою-спонсором тероризму. На знак вдячності Україна нагородила мадам спікерку Орденом княгині Ольги III ступеню.
ненсі пелосі хто така факти біографія родина чоловік
Ненсі Пелосі зустрілася в Києві із президентом України Володимиром Зеленським, 30 квітня 2022 р.
ненсі пелосі хто така факти біографія родина чоловік
Ненсі Пелосі отримала Орден княгині Ольги, 30 квітня 2022 р.

Фото: Getty Images

Дивіться також:

У вишиванці українського бренду: прем’єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон відвідала Київ (ФОТО)

Гурт Rolling Stones виступив на концерті у Відні з українськими хористами (відео)