У вишиванці українського бренду: прем’єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон відвідала Київ (ФОТО)

Прем’єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон 4 липня завітала до Києва. І на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським промовисто підтримала нашу країну і підкреслила єдність своїм образом.

Пані Магдалена обрала вишиванку українського бренду Etnodim. Чорна, із графічними біло-блакитними візерунками, вона пасувала до обставин візиту.

Прем’єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон у Києві, 4 липня 2022 р.
Прем’єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон та президент України Володимир Зеленський, 4 липня 2022 р.

Дизайнерка Надія Юрків упізнала у вишиванці на пані прем’єрці свою роботу.

Цю вишиванку хтось подарував, швидше за все, у ~2015, і це так чудово, що вона сьогодні її одягла, а не забула і закинула ще багато років тому після одного одягання”, – зазначає Надія.

Цікаво, що і сам Володимир Зеленський, перебуваючи на посту президента, не раз з’являвся у вишиванках Etnodim.

Володимир і Олена Зеленські на День вишиванки, 2020 р.
У 2022 році на День вишиванки президент Влодимир Зеленський вбрався у вишиванку Velych – з піксельним орнаментом дубового листя, який уособлює чоловічу енергію та силу, довголіття і терпіння. Пізніше сорочку було продано на благодійному аукціоні за 100 тисяч доларів

Під час візиту в Україну Магдалена Андерссон відвідала Бучу, зокрема, місце поховань закатованих російськими солдатами українців. А під час пресконференції пані прем’єрка зробила особливий подарунок – передала Володимиру Зеленському копію листа шведського короля Карла ХІІ, в якому той визнає Запорізьку Січ незалежною державою. “Я передаю копію листа з Національного архіву Швеції, що був написаний в 1711 році. Король Карл ХII дає вказівки шведському послу, щоб той визнав Запорізьку Січ як незалежну державу. Щоб не було утисків від московського царя”, – зазначила пані Андерссон.

Фото: Getty Images, facebook.com/etnodim, instagram.com/zelenskiy_official

Дивіться також:

Де знайти чоловічу вишиванку, як у Степана Бандери

Як українці одягалися 100 років тому: фотопроєкт зі старовинним національним вбранням

Які вишиванки носили наші предки – історичні фото

Синьо-жовтий костюм – зірковий тренд на підтримку України показують Анна Неплях і Кейт Бланшетт (ФОТО)