Олена Зеленська зустрілася з королевами Каміллою, Ранією та Матильдою у Букінгемському палаці (ФОТО)

Новини з Великої Британії – перша леді України Олена Зеленська відвідала Сполучене Королівство. В неї було заплановано кілька важливих публічних зустрічей.

Одна з них – прийом у Букінгемському палаці, під час якого Олена зустрілася одразу з трьома королевами: господинею вечора королевою-консортом Каміллою, королевою Йорданії Ранією та королевою Бельгії Матильдою. Зустріч відбулася в рамках програми ООН із привернення уваги до проблем насильства щодо жінок та дівчат.

Найголовіші і найоперативніші новини України і світу – на порталі UKR.NET

 

олена зеленська візит велика британія
Софі, графиня Вессекська, королева Бельгії Матильда, королева-консорт Великої Британії Камілла, королева Йорданії Ранія, кронпринцеса Данії Марі, перша леді С’єрра-Леоне Фатіма Маада Біо та перша леді України Олена Зеленська, Букінгемський палац, 29 листопада 2022 р.

“Для мене є почесним особисте знайомство з Її Величністю та можливість розповісти, що відбувалося й відбувається на наших територіях, тимчасово окупованих Росією. Які жахливі злочини чинять окупанти проти наших жінок і дітей. Розповіла Королеві-консорту про те, що багато наших сімей розділені. Дуже багато дітей позбавлені можливості спілкуватися зі своїми батьками вдома: батько або мати можуть служити, вони можуть бути медиками, волонтерами – приблизно 40 тисяч наших жінок у лавах ЗСУ”, – поділилася деталями Олена Зеленська і “Інстаграмі“.

Королева-консорт уже багато років є активною учасницею кампаній проти насильства щодо жінок, постійно займається благодійністю та допомагає українським переселенцям у Сполученому Королівстві”, – зазначає українська перша леді.

олена зеленська візит велика британія королева камілла
Перша леді України Олена Зеленська та королева-консорт Сполученого Королівства Камілла, 29 листопада 2022 р.

Крім того, пані Зеленська в рамках свого візиту до Великої Британії виступила перед парламентом Сполученого Королівства. У промові, присвяченій загарбницькій війні росії проти України, Олена порівняла бомбардування нашої країни росіянами із бомбардуваннями Британії нацистами у Другій світовій війні.

олена зеленська візит велика британія
Олена Зеленська відкриває виставку про військові злочини росії в Україні в Portcullis House в Лондоні, 29 листопада 2022 р.

Завітала Олена і на Даунінг-стріт, у резиденцію прем’єр-міністра і першої леді Сполученого Королівства Ріші Сунака та Ашкати Мурті. Символічний привіт із України Зеленська залишила на новорічній ялинці перед резиденцією прем’єра – ялинкову прикрасу і синьо-жовтою сніжинкою.

олена зеленська візит велика британія дружина ріші сунак ашката мурті
Олена Зеленська та Ашката Мурті, 28 листопада 2022 р.

олена зеленська візит велика британія

Прикметно, что перший закордонний візит на посаді прем’єра пан Сунак зійснив саме у Київ, наголошуючи на непохитній підтримці України.

Фото: Getty Images, instagram.com/olenazelenska_official

Дивіться також:

Під Кобзарем і з синьо-жовтими символами: принц Чарльз із дружиною зустрілися з українцями в Канаді (ФОТО)

Принцеса Уельська Кетрін відвідала українських біженців у Редінгу – зворушливі фото

Малюнки для героїв: діти Джамали, Матвієнко, Тарабарової малювали для українських воїнів (ФОТО)