Тренери “Голосу країни” одяглися у діджитал-вишиванки з автентичними орнаментами (ФОТО)

З 2 жовтня телеканал ТЕТ розпочинає трансляцію вокального проєкту “Голос країни“. Щоб представити його, стилісти одягли тренерів проєкту – Надю Дорофєєву, Олександру Зарицьку, Потапа і Олю Полякову – у діджитал-вишиванки, підтримуючи глобальний тренд на цифровий одяг.

Консультантом у підборі орнаментів стала учасниця “Голосу країни-12Марія Квітка. Дівчина – фольклористка, художниця костюмів, відома роботою над фільмом «Чорний ворон» та документальною стрічкою «Спадок».

“Орнаменти, що використані у колажах “Голосу країни”, було взято з автентичних святкових предметів одягу українців кінця XIX – початку XX століття. Це вишиті фрагменти зі старовинних сорочок, кептарів, камізельок, запасок, рушників. Усі ці речі були зібрані в експедиціях по різних регіонах нашої країни й зберігаються в приватних колекціях. Українська традиційна вишивка нараховує близько 300 швів, які шиються на основі 20 технік. У XIX ст. орнаменти та техніки оздоблення одягу були настільки унікальними, що можна було за сорочкою визначити, з якого села походить її власник”, – каже фольклористка Марія Квітка.

голос країни 12 судді потап полякова дорофєєва вакарчук
Надя Дорофєєва
голос країни 12 судді потап полякова дорофєєва вакарчук
Оля Полякова
голос країни 12 судді потап полякова дорофєєва вакарчук
Потап
голос країни 12 судді потап полякова дорофєєва вакарчук
Олександра Зарицька
голос країни 12 судді потап полякова дорофєєва вакарчук
Андрій Мацола

Показ 12-го сезону “Голосу країни” було перервано через початок повномасштабної агресії рф проти України. За цей час життя українців змінилось назавжди. Отже, і нові епізоди зазнають значних змін. Фінал буде відзнято додатково та він матиме особливі правила і відрізнятиметься від попередніх за структурою та кількістю учасників.

Цікаво, що один із заявлених ще до 24 лютого тренерів, Святослав Вакарчук, відмовився дозніматися, “Розумію рішення команди проєкту вийти в ефір, але мене у дозйомках не буде (покажуть лише у “старих”, січневих кадрах). Моє завдання зараз – підтримувати бійців на фронті, на Сході та Півдні, допомогати Україні у благодійному турі ОЕ #HelpforUkrainetour. Кожен сьогодні має наближати перемогу найбільш ефективним способом”, – коментує своє рішення музикант.

Фото: надані 1+1

Дивіться також:

Як українці одягалися 100 років тому: фотопроєкт зі старовинним національним вбранням

Модні вишиванки 2022 року – на свято, весілля і щодень (ФОТО)

Які вишиванки носили наші предки – історичні фото