Ряд впливових європейських політиків звернувся до Нобелівського комітету з ідеєю номінувати президента України Володимира Зеленського та український народ на Нобелівську премію миру. Одна з шести нагород цього рівня, Премія миру вручається тому, хто, зокрема, «зробить найбільший або найкращий внесок в дружні стосунки між націями«. А ступінь єднання усього світу навколо нас важко переоцінити.

«Світ шокований картинами війни, які надходять з України. Мільйони сімей зараз живуть у страху, їхнім домівкам і джерелам існування загрожують бомбардування та загарбницька армія. Ми є свідками мужності народу України, який витримав цю війну, яку веде проти нього Російська Федерація.

Відважні українці та українки борються за збереження демократії та самоврядування. Від непокори демократично обраного президента України Володимира Зеленського до людини зі сльозами на очах, яка прощається з родиною, щоб боротися за свою країну, люди по всій Україні повстають на опір силам авторитаризму. Наші слова співчуття та підтримки навряд чи можуть виправдати ті жертви, які вони приносять заради принципів прав людини та миру», — йдеться у зверненні.

Проте така пропозиція — ще не сама номінація, а заявка на неї. Процедуру треба офіційно продовжити до кінця березня.

Нагадаємо, лавреатами Нобелівської премії миру були такі видатні діячі, як президенти США Теодор Рузвельт і Вудро Вільсон, Джордж Маршалл — ініціатор «плану Маршалла» з відновлення економіки Європи після Другої світової війни, Мартін Лютер Кінг та президент Польщі Лех Валенса.

Фото: Getty Images

Дивіться також:

Олег Сенцов розповів, як воює в теробороні Києва: «Став оператором NLAW, чекаю ординські танки»

Хав’єр Бардем виступив на мітингу на підтримку України: «Засуджую військові дії росії» (ВІДЕО)

Наталя Могилевська переспівала свій хіт «Місяць» — тепер він про війну: драматичне відео