Кажуть, очі видають вік – та за останній рік у всіх українців було чимало приводів змарніти передчасно. Втома, напруження очей через світломаскування, не завжди доступність до води і комфорту – тяжкі думи і обставини опускають повіки і притлумлюють сяйво очей.
Що робити, щоб погляд був відкритим і сяйливим, а не згаслим, щоб очі довше залишалися здоровими і красивими? Відповіді мають візажисти, brow-майстри та косметологи.
Макіяж
Надати поглядові більш відкритого вигляду, коли не виспалися, можна за допомогою грамотних акцентів у макіяжі. Не обов’язково малювати класичні стрілки до скронь, але необхідно підводити війовий край верхньої повіки олівцем. Він має бути гостро заточеним, щоб малювати тоненьку лінію, і найліпше – чорним: так створиться ефект густих вій, а погляд миттєво стане більш чітким. А от слизову нижньої повіки підведіть бежевим каялом – спеціальним олівцем, що не подразнює слизову: цей простий прийом ніби стирає мікропочервоніння. Тіні для повік – оптимально бежеві, ванільні, персикові як основа, трохи темніші – на зовнішній кутик. І не забувайте в центрі поставити світлий перламутровий акцент. Писати довше, ніж робити – після кілько повторів такий макіяж займатиме кілька хвилин, а ефект – мінус кілька років.
View this post on Instagram
Брови
Ми не можемо змінити форму обличчя чи глибину посадки очей – але можемо вплинути на візуальне сприйняття архітектури лиця за допомогою правильно оформлених брів. Адже брови в зоні очей є домінантою. На брови існує мода – зараз це взагалі обличчя без брів або ж дуже густі, максимально природні й пухнасті брови. І скажемо чесно, таке личить далеко не всім – форма брів дуже індивідуальна. По-перше, якщо у вас глибоко посаджені очі і навислі повіки, відмовтеся від прямих і широких “хлопчачих” брів – у пригоді стануть класичні брови, ширші біля перенісся і з тонким кінчиком. Для себе таку форму обрала візажистка, спеціалістка з брів Аліна Самсонова.
View this post on Instagram
По-друге, щоб візуально відкрити очі, треба, щоб між бровою і оком була достатня ділянка голої шкури,а дуга піднімалася вище. Так робить зірка “Білого лотоса” Дженніфер Кулідж.
View this post on Instagram
Якщо обличчя потребує візуального ліфтингу, кінчик брови не виводьте підкреслено вниз – тільки вбік. І не забувайте зачищати від пушкового волосся перенісся та ділянки шкіри над зіницею – воно банально кидає на очі тінь і роблять погляд похмурим. Останній штрих – нанести трохи світлих тіней чи хайлайтера під брову – шкіра одразу стане більш рівною за тоном і підсвітить очі. Це улюблений прийом Мері Філіпс, особистої незмінної візажистки Дженніфер Лопес.
View this post on Instagram
Професійний догляд
Причина згаслого погляду може бути суто фізичною – втома і хронічна сухість ока. Мікрозапалення і сухість може спричинити багато факторів – від вітру і холоду чи сухості вдома до годин, проведених у гаджетах, і гормональних коливань. Зволоженість – основа здоров’я і краси очей, і якщо вони стабільно сухі, треба допомогти без зволікань, щоб уникнути мікротравм і інфекцій.
В пригоді стануть офтальмологічні мазі та розчини, створені для полегшення синдрому «сухого ока». ГІЛАЙС® – 0,4 % офтальмологічний розчин гіалуронату натрію високої молекулярної маси. Ці краплі забезпечують комфорт поверхні ока – змащення, зволоження та захист. Вони швидко допомагають зняти відчуття сухості і печіння від недосипу, диму, вітру, тривалої роботи за комп’ютером, коли дискомфортно від контактних лінз тощо. Використовувати розчин можна і вдень, і на ніч.
А от стерильна офтальмологічна ізотонічна мазь ГІЛАЙС®КЕА використовується на ніч. Завдяки складу вона утворює на поверхні ока захисну плівку, яка притягує та утримує молекули води і так забезпечує відновлення процесів природного зволоження і захисту ока. Мазь в’язка за текстурою – це допомагає очам відпочити і відновитися за ніч якнайкраще – і підходить для людей, що мають нічний лагофтальм, нездатність повністю прикрити повіки.
Увага до шкіри навколо очей
На вигляд очей і обличчя в цілому впливає стан шкіри у цій делікатній ділянці. Шкіра навколо очей тонка, в ній мало сальних і потових залоз, а тому догляд має бути ретельним, регулярним, із кремом, що вам підходить, та мінімасажем при нанесенні. У складі крему шукайте вітаміни А, Е, кераміди, гіалуронову кислоту, колаген. Якщо дошкуляють темні кола і набряки – вітамін С, есцин, рутин, кофеїн чи екстракт п’явки.
Наносьте косметику навкруг ока, але не на повіки безіменним пальчиком, бо він найслабший і не розтягне шкіру, і робіть це, притискаючи кінчик пальця до шкіри, а не розтираючи і не розтягуючи її, від скроні до внутрішнього кутика.
Ось приклад грамотного нанесення крему:
Цікавість до життя
Очі сяють, коли нам цікаво. Тож знайдіть свою віддушину у темні часи. Виставки сучасних митців допоможуть відрефлексувати війну і історію України. Експозиції краєзнавчих та історичних музеїв – відшукати своє коріння. Театр дасть розуміння, що ми не одинокі у своїх страхах і переживаннях – люди віками проходили через негаразди і віднаходили світло. Прогулянки в стилі “турист у рідному місті”, з гідом, онлайн-квестом на кашталт WalQlike чи просто так,вдивляючись архітектуру, відволічуть, подарують відкриття і послужать гімнастикою для очей і зародженню нових нейронних зв’язків у мозку. А спілкування з людьми – найкраще джерело енергії!
Фото: Getty Images
Дивіться також:
Как сделать макияж глаз, который освежает взгляд: показывает визажист Dior (ФОТО)