Важко переоцінити важливість осінньої відпустки: адже найлегший спосіб подолати сезонну депресію – втекти з одноманітності робочих буднів, міської сірості й метушні в мальовниче місце, подаль від шуму цивілізації.

Напевно, найоптимальніший напрям для осінньої відпустки в Україні – це Закарпаття: з його неймовірними гірськими пейзажами, особливо мальовничими о цій порі. Тут же – найчистіше повітря й джерела лікувальних мінеральних вод. При цьому, тікаючи в затишну глибинку від галасу цивілізації, зовсім не обовязково відмовляти собі у її благах, комфорті, розвагах і сервісі.

Безпрограшний варіант – мальовниче гірське село Шаян в Хустському районі Закарпатської області, де розташований готельно-ресторанний комплекс європейського зразка “Червона рута”. Це місце дозволить найповніше насолодитися всіма вигодами закарпатського курорту.

Не лише місце, де розташований комплекс, – біля підніжжя надзвичайних гір, – але й сама територія «Червоної рути» дарує естетичне задоволення й багато можливостей для ефектних кадрів в «Інстаграм».

До того ж від комплексу зручно добиратися (10-15 км) до оригінальної історичної пам’ятки архітектури – Хустського замку.

Особливість комплексу «Червона рута» ще  й у тому, що кожен номер тут – в окремому котеджі з дерев’яного бруса. На вибір є просторі сімейні вілли, атмосферні швейцарські шале й колоритні гуцульські хатини.

Скрізь – милі альтанки, де можна випити місцевої цілющої мінеральної води на зразок «Боржомі», а потім поласувати смачним шашликом, приготованим тут же на мангалі.

До речі, в Шаяні – одні з найкращих вуглекислих, слабомінеральних, гідрокарбонатних, натрієвих, лікувально-столових вод Закарпаття із загальною мінералізацією 2,5-5 г/куб.дм

Унікальне Шаянське родовище розташоване на території вулканічного утворення Вигорлат Гутинської гряди. Фахівці стверджують, що завдяки літологічному складу порід і геологічним умовам, єдиним таким в Україні, тутешня мінеральна вода лікує захворювання практично всіх внутрішніх органів людини.

На додачу, з листопада тут пропонують СПА-процедури. У комплексі «Червона рута» працюють професіональні масажисти й косметологи, які надають широкий спектр послуг – від шугарингу до стоун-терапії.

Частина готелю «Червона рута» – відпочинковий комплекс «Publo». Тут варто скуштувати домашнє пиво в старовинному чавунному чані, пограти в боулінг, дегустувати закарпатські вина й мадярські палінки у підвалі Мішко–бачія, скуштувати піцу на дровах, та добрий бетярський боб-гуляш.

Для дітей передбачені гральний майданчик, батут, автомашинки, а також кожну неділю програма з аніматорами.