Ведуча марафону «Єдині новини» від 1+1 Алла Мазур долучилася до поетичного артпроєкту «Буремні вірші» і прочитала вірш перекладачки з Києва Оксани Волошиної. Твір був написаний у перші місяці війни росії проти України.

Глядачі звикли чути голос Алли Мазур, що розповідає новини з екранів телевізорів. Але у цьому проекті ведуча з зовсім іншими інтонаціями – ніжно і чуттєво – прочитала вірш, сповнений словами любові і невимовної туги усіх українських дівчат, які відправили своїх коханих на війну.

«Я читала і перечитувала цей вірш… і щоразу з іншим відчуттям… бо надто великий згусток емоцій у простих словах. Хотілося прошепотіти: бо дуже інтимно, тільки для нього… Хотілося повторювати, монотонно і вперто: як відчайдушну молитву, заклик до неба… Хотілося кричати: повернись живим!!! Кожен! Коханий! Найсильніший і найкращий в світі!

Це ніби молитва. Тисяч жінок і дівчат, хто провів своїх найдорожчих на фронт. І так само пірнають в прірву страху, щоб виринути з неї з вірою і надією», – говорить Алла Мазур.

Коханий Оксани Волошиної, авторки вірша, теж захищає батьківщину.

«І кожне побачення може бути останнім… – пише авторка. – А інакше ніяк, бо хтось мусить. І так хочеться по-жіночому затулити, сховати, але… Ніщо не заспокоїть, тільки його голос, погляд…»

Алла Мазур закликає всіх українців долучитися до артпроєкту і ділитися своєю творчістю – адже так легше перенести біль війни.

«Зараз разом можна творити ще одну, емоційну і поетичну історію нашої боротьби. І я разом з командою закликаю всіх. Переливаються ваші почуття в час війни у вірші – пишіть! Поділіться – болем, сталевою впертістю, вірою і любов‘ю».

Започаткував артпроєкт “Буремні вірші” співзасновник музичної премії Yuna Павло Шилько. У ньому взяли участь багато відомих людей: Маша Єфросиніна, Володимир Остапчук, MONATIK, Юлія Саніна, Артем Півоваров та інші.

Фото: надані 1+1

Дивіться також:

Алла Мазур о победе над раком: «Я живу с девизом «Не бойся!»

Алла Мазур рассказала о сыне Артеме: «Сейчас непростой период взросления»