Співак Михайло Хома, більш відомий як DZIDZIO, днями повернувся з-за кордону. Там він давав концерти для збору коштів на ЗСУ. Говорить, що мав багато запрошень на виступи у Європі, проте чотири місяці не наважувався покинути країну – розумів, що він потрібний зараз тут.

Михайло став гостем ефіру “Сніданку з 1+1” і розповів про родину в евакуації, свою благодійність та запис нових гітів. Про закордонні благодійні концерти, на які зважувався так довго, DZIDZIO говорить наступне:

«Я подивився, що багато артистів поїхали. Мені телефонують з передової – просять допомогти фінансово. Одним словом, я прийняв запрошення разом з Олександром Пономарьовим та Іриною Федишин. Скажу одне: ми перевершили очікування організаторів, і те, що ми привеземо – це буде ойо-йой, як багато. В 4 рази перевершили очікування, а можливо навіть у 5».

Співак подякував усім українцям та іноземцям, які відвідували їхні концерти та збирали кошти разом з артистами. Щодо загальної суми – поки Хома відмовився її називати, аргументувавши, що усе має бути пораховано чітко та достовірно.

Зі свого боку, виступаючи перед українськими військовими DZIDZIO зрозумів, що рашистам буде непросто у боротьбі з українським духом. І додав: «Неймовірні хлопці, неймовірна наша Україна та її громадяни. Я дякую Богові, татусі й мамі за те, що я українець. За те, що я маю можливість жити з такими гарними громадянами в нашій державі… Кращої країни, ніж Україна – немає».

Михайло Хома пригадав, як особисто він зустрів війну. Співак розповів, що мав плани поїхати до своєї мами у Португалію, яка за декілька днів до повномасштабного вторгнення святкувала ювілей.

«Я працював дуже багато, був втомлений. З великим задоволенням готувався їхати до мами на ювілей. Зробив для неї суперподарунок, бо ми не були певний час разом. У мами День народження 19 лютого, сказав їй, що допрацюю і приїду до вас. І все зірвалось – війна. Першому зателефонував Юрі Горбунову, спитався, чи він чує те саме, що і я, адже ми живемо поруч», – поділився виконавець.

Сестра співака разом з двома дітьми через війну змушена була виїхати до мами у Португалію. Проте DZIDZIO став одним з ініціаторів, щоб родина повернулась до України, оскільки племінник Олексій закінчував 4 клас, а старша племінниця Вікторія – школу. Як наголосив співак, вона вже вступила на режисуру до українського вишу.

Михайло Хома з племінницею Вікторією

Також у «Сніданку з 1+1» співак поділився дитячими спогадами та розповів, що пісню січових стільців «Ой у лузі червона калина», яка з початком повномасштабного російського вторгнення набула нового значення, він співав у віці 5 років. Саме з нею DZIDZIO вступав до музичної школи. «Це був 1990 рік, мене мама вирішила віддати до музичної школи. Уявіть собі, ще не було незалежної України. Комісія була ще радянська і трохи проукраїнська, не знала, що робити. Я виліз на стільчик і заспівав «Ой у лузі червона калина». Але наприкінці всі встали. Всі вже на той час хотіли України», – поділився подробицями співак.

Також DZIDZIO привідкрив завісу нової колаборації, яка запланована з Олександром Пономарьовим. За словами виконавця, це буде продовження вже легендарної композиції «Україна переможе».

Фото: instagram.com/dzidzio

Дивіться також:

Как DZIDZIO выглядел в юности: показывает Оля Цибульская

“Горить-палає техніка ворожа”: Пономарьов, Хома, Тополя і Кошовий написали переможну пісню (ВІДЕО)