Зірковий український футболіст та тренер Сергій Ребров очолює найтитулованіший клуб ОАЕ «Аль-Айн». Нещодавно команда виграла чемпіонат країни, і після перемоги Ребров вийшов на поле з українським прапором.

«На матчі була ціла трибуна українців. Після гри їх також переповнювали емоції, я підійшов та взяв український прапор. І весь стадіон аплодував, я бачив, як українці відчували підтримку усіх присутніх», – говорить футболіст.

Про допомогу українцям у війні, контакти з росіянами, які масово тікають в Емірати, і українську мову у родині він розповів у «Сніданку з 1+1».

В перші дні повномасштабного вторгнення Сергій Ребров разом з іншими футболістами, які грають за кордоном та прославляють Україну у всьому світі, створили фонд, він вже зібрав понад 1 млн доларів. Ребров був одним з ініціаторів його створення. Говорить, що кожний має робити те, що може, тому залишатись осторонь подій він з колегами не міг.

«Вже понад два місяці йде війна і ми чим можемо, тим і маємо допомагати. Зараз цей фонд працює через Сергія Стаховського, який особисто буває у зоні бойових дій. В перші дні повномасштабного вторгнення була одна допомога, зараз інша. Ми спілкуємось з людьми з передової, з волонтерами, запитуємо, що треба», – прокоментував тренер.

Ребров розповів, що наразі дуже багато росіян у Дубаї. Він особисто намагається з ними не спілкуватись. Говорить, що росіяни в ОАЕ розуміють, що відбуваються, та намагаються бути непомітними. Але не всі.

 «Щодо настроїв у Дубаї – тут вже майже конфліктів з росіянами немає. Хоча один раз у ліфті я зустрів одного чоловіка, який вийшов з футболкою «росія». Я запитав його: «що ти конкретно хочеш підкреслити цим написом?», а він каже – «це просто чиста футболка». Ти ж розумієш, що у нас вмирають люди, до цього ця футболка? Він вийшов з ліфта та кудись побіг. Конфліктів немає, проте особисто у мене спілкуватись з росіянами бажання немає… але дуже складно ігнорували, як у цьому випадку з футболкою. Зараз ніхто не кричить, що вони з росії, вони ховаються, основна маса з тих, що в Еміратах, розуміють, що відбувається», – зазначив футболіст.

Наразі сам Ребров, який в побуті російськомовний, намагається разом зі своїми двома синами спілкуватися українською та вивчає її. За словами футболіста, він впевнений, що кожен український громадянин буде спілкуватись українською, адже це важливо і для країни, і для кожного з нас.

Сегій Ребров футбол тренер діти
Сергій Ребров із синами

Фото: надані 1+1, Shutterstock

Дивіться також:

Донька Олександра Зінченка вперше прийшла на матч до тата: зворушливі фото

Личная жизнь звезд украинской сборной на Евро 2020

Катерина Павленко з Go_A заспівала перед мільйонами фанатів футбольного матчу в Італії (ВІДЕО)