Королева Швеції Сильвія зустрілася з Катериною Кухар та Олександром Стояновим

Катерина Кухар та Олександр Стоянов продовжили благодійний «Тур солідарності» Європою. Це велика дипломатична місія, під час якої танцівники розповідають правду журналістам та представникам влади інших держав про криваву війну в Україні.

Цього разу в Стокгольмі виставу «Жизель» за участю Grand KyevBallet вшанували своєю присутністю її величність королева Швеції Сильвія та його королівська високість принц Карл Філіпп. Серед почесних гостей були також міністерка культури Швеції пані Жанетт Густафсдоттер і мер Стокгольма Анна Кеніг Йерлмир.

Перед виставою посол України в Швеції Андрій Плахотнюк зачитав звернення від Олени Зеленської: «І ми мусимо говорити, танцювати і воювати за те, щоб в Україні – а, значить, і в Європі – настав мир».

катерина кухар олександр стоянов королева швеції сильвій принц карл філіпкатерина кухар олександр стоянов королева швеції сильвій принц карл філіпкатерина кухар олександр стоянов королева швеції сильвій принц карл філіп

Катерина Кухар та Олександр Стоянов поспілкувалися із королевою та її сином. «Як і весь цивілізований світ, Швеція підтримує Україну. Ми мали можливість поспілкуватися зі шведською королівською родиною і ще раз переконалися, що вони дуже співчувають горю нашого народу. Ми обговорили проблеми, що пов’язані з війною в Україні. Говорили про стан України на сьогоднішній день, про розбомблені будівлі у наших містах, про те, як важко зараз дітям. І, найголовніше, що вже зараз необхідно думати про відбудову України після закінчення війни. Шведи високо оцінили наше балетне мистецтво й готові розглянути питання допомоги українцям у відбудові Київського державного фахового хореографічного коледжу, яким я керую», – зазначила Катерина.

катерина кухар олександр стоянов королева швеції сильвій принц карл філіп

Олександр Стоянов зазначив: «Після вистави «Жизель» у нас була можливість поспілкуватись з українськими переселенцями, яких ми запросили на балет. Було дуже багато діток, які розповіли не тільки про те як їх зустріла Швеція, але й про свою головну мрію – скоріш повернутись додому».

Традиційно вистава завершилась спільним виконанням Гімну України.

Фото: надані прес-службою

Дивіться також:

Олександр Стоянов та Катерина Кухар провели балетний тур у Норвегії на підтримку України

Красавица и модница: 30 редких архивных фото королевы Швеции Сильвии в ее день рождения

Как выглядела свадьба шведского принца Карла Филиппа и принцессы Софии (ФОТО)