Модний маніфест: К’яра Ферраньї вдягла 4 кутюрні сукні-послання на Фестивалі Санремо (ФОТО)

В італійському місті Санремо відучора, 7 лютого, триває музичний Фестиваль італійської пісні “Санремо”. Цьогоріч його співведучою стала модна блогерка, інфлюенсерка і дизайнерка К’яра Ферраньї.

Звісно, як фешн-діячка і завсідниця Тижнів моди, К’яра приділила багато уваги своїм образам. Проте обирати одяг тільки тому, що він гарний або ж ексцентричний, 35-річна зірка не стала. Вона вирішила скористатися доступом на найпопулярнішу італійську сцену для того, щоб донести важливі соціальні повідомлення через моду. Разом із Марією-Грацією К’юрі, креативною директоркою Дому Dior, вони створили чотири кутюрних образи-маніфеста. Фотосесію у стильних сукнях влаштував титулований фешн-фотограф Джампаоло Сгура.

Сукня про самореалізацію

Гортайте праворуч, щоб бачити усі фото:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni)

Чорна шовкова сукня-дзвіночок із білим палантином-плакатом, на якому написано «Pensati libera» – «Думай вільно». Слова взяті з твору Клер Фонтейн, щоб надихнути жінок почуватися вільними вийти з ролі, нав’язаної їм суспільством. Бути тою, ким хочеться, не почуватися винною за свій успіх, мати гідність. «Pensati libera» – будь собою без засудження.

Сукня про тілесність

Гортайте праворуч, щоб бачити усі фото:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni)

Сукня з імітацією оголеного тіла К’яри – не провокація,  а гімн любові і прийняття себе та гендерної рівності. Людина народжується у фізичному тілі. Проте саме жіноче тіло сексуалізується. Сукня К’яри із тюлю створена з ефектом Trompe-l’oeil: це мистецький прийом світла і тіні, що дозволяє створити ілюзію об’єму на двовимірній поверхні. Вона символізує звільнення від сорому, нав’язуваного жінкам з часів Єви. Ця ілюзія оголеності нагадує: жінка може вирішити виглядати або почуватися сексуальною, але це не дозволяє нікому виправдовувати насильство щодо неї. Тіло жінки – не об’єкт чийогось бажання і не спонукання до гріха. 

Сукня проти хейту

Гортайте праворуч, щоб бачити усі фото:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni)

“Ти мати чи ескортниця?”, “Гидота!”, “Фотошоп, насправді її зад плаский” – такими комантарями нагороджують К’яру у соцмережах хейтери. До речі, там жінка не дозволяє собі опускатися до їхнього рівня і давати відповідь. Проте проблему ігнорувати не може, бо інтернет створює ілюзію вседозволеності і часом множить ненависть. Саме ці ненависницькі фрази, мов чорні плями, вишиті на білій сукні зі спущеним плечем. К’яра нагадує: ніхто не має права принижувати жінку за її зовнішній вигляд, її тіло та, перш за все, за її уявлення про себе як жінку і матір. І робить це вельми іронічно: слова про дупу вишиті якраз там де треба.

Сукня про свободу

Гортайте праворуч, щоб бачити усі фото:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni)

Комбінезон-кетс’ют із джерсі, всипаний блискітками, і прозорий кринолін в стилі класицизму, якій К’яра пізніше зняла на сцені – символ звільнення із золотої клітки стереотипів. У фотосесії разом із К’ярою знялася її крихітна донька Вітторія. Образ символічно звертається до минулого, щоб подолати проблеми і дати надію майбутньому. Скинути незручні “криноліни” умовностей, щоб реалізувати свої прагнення і таланти. “Це надія, що ми її покладаємо на дівчаток, які завтра стануть жінками. Це побажання мене як матері моїй доньці”, – каже К’яра.

Фото: Getty Images

Дивіться також:

Перехоплює подих: найгарніші сукні на червоній доріжці “Греммі” 2023 (ФОТО)

Оксамит, срібло і дзеркальний корсет: три вражаючих образи Бейонсе на “Греммі” 2023 (ФОТО)

Сукня-бутоньєрка – модний гіт весни 2023 (ФОТО)