“Ми рятували життя одне одному”: Віктор Андрієнко розповів, як працював каскадером

Віктор Андрієнко, актор і режисер театру та кіно, зірка легендарного “Шоу Довгоносиків” 1990-х, починав шлях до успіху з роботи кулінаром, кондитером, провідником залізниці, монтувальником сцени – а потім був каскадером.

Про цей факт він пригадав на зніманнях нового серіалу “Зв’язок“. “Я мав перший розряд і перше місце у Запоріжжі серед юніорів з дзюдо, тож ефектно падати вмів. Після закінчення тоді ще інституту Карпенка-Карого мав у доробку близько 30 кінострічок, в яких я працював каскадером і постановником трюкових сцен. Навіть у театр спочатку взяли каскадером, а потім уже запросили в акторську трупу”, – каже Віктор Миколайович.

віктор андрієнко довгоносики серіал зв'язок каскадер
Віктор Андрієнко

Каскадери – це люди, які не лише дублюють акторів, б’ються в кадрі та стрибають на капот автівки. Насправді каскадер повинен мати акробатичні здібності, бойову базу і знання про кіно. Тому трюки в фільмах – це особлива робота. До того ж небезпечна.

У перерві між зніманнями «Зв’язку» актори почали обговорювати сцену, де один з героїв несамохіть рятує життя своїм родичам. Почалася суперечка про те, чи може статися подібна історія в реальності. Тоді Віктор Андрієнко розповів про захопливий епізод з власного життя.

віктор андрієнко довгоносики серіал зв'язок каскадер
Актори серіалу “Зв’язок”: Саша Сугак, Тарас Цимбалюк, Римма Зюбіна і Віктор Андрієнко

“Іноді ми рятували життя одне одному, навіть не замислюючись про це. Під час знімання фільму «Канкан в Англійському парку» (стрічка вийшла в 1984 році, – прим. ред.), у професійних кінологів я відшукав треновану вівчарку, яка вміла стрибати у висоту аж на два метри. Але в неї була проблема з агресивністю, – пригадує актор. – За сюжетом, собака мав розідрати верхній одяг на плечі каскадера. А дресирувальник повинен був тримати вівчарку дуже жорстко й відтягувати від каскадера. Проте в кадрі дресирувальника замінили на відомого актора, який грав хазяїна вівчарки. Після команди «фас» собака почав з такою люттю прокушувати куртку, що актор злякався й відпустив пасок. Вівчарка, відчувши слабину, стрибнула вперед, намагаючись схопити каскадера за горло”.

віктор андрієнко довгоносики серіал зв'язок каскадер
Кадр із серіалу “Зв’язок”: Саша Сугак, Римма Зюбіна і Віктор Андрієнко

За лічені секунди тренований собака міг загризти актора. “Цієї миті я стояв за оператором і одразу стрибнув у бік собаки, дуже голосно заплескав у долоні й закричав. Вівчарка вмить зреагувала на мене, забувши про каскадера. Зробив це інтуїтивно, не замислюючись. А потім каскадер підійшов до мене й подякував за те, що я врятував йому життя, – ділиться Андрієнко. – Спочатку навіть не зрозумів, про що йдеться… Ось так іноді доля дає шанс невільно врятувати людину”.

Серіал «Зв’язок» вийде цієї осені на Новому каналі. Це багатосерійна комедія – історії чотирьох сімей з різних куточків України, які розділила війна. Хтось із чоловіків пішов у тероборону, хтось із жінок забрав дітей і виїхав за кордон. Герої скетчкому весь час спілкуються одне з одним по відеозв’язку. В серіалі, крім Віктора Андрієнка, знялися Тарас Цимбалюк, Римма Зюбіна, Саша Сугак, Наталка Денисенко.

Фото: надані Новим каналом

Дивіться також:

«Вона сказала «так»: Роман Міщеряков одружується після 5 років стосунків

«Ми насолоджуємося побутом»: Тарас Цимбалюк розповів про нові стосунки