У 2017 році 19-річний Михайло Панчишин переміг у проєкті «Х-фактор»-8 і змінив професію кухара-кондитера на музичну кар’єру. За п’ять років все змінилося знову: після широкомасштабного нападу росії на Україну Михайло долучився до лав ЗСУ.

Про службу на фронті в найгарячішій точці, контузію і оточення, мотивацію воювати і  повернення до музики Міша Панчишин (PTASHKIN) розповів в інтерв’ю проєкту “СМІЛИВІ”.

Про рішення піти воювати

Одна думка не покидає мене протягом війни: як вони могли торкатися наших жінок – от що мені дуже сильно не подобається. От чому я пішов їх вбивати. Чому вони брали силою наших жінок. Це мене змотивувало найбільше взяти в руки зброю.

Я сумую за концертами. Але я чоловік. У мене є руки й ноги. У той день муза мовчала, я не хотів співати. Я би собі не зміг пояснити в голові, як хлопець-спортсмен може зараз сидіти писати музику, а не воювати.

Міша Панчишин PTASHKIN війна зсу

Про 14-годинний бій на Сході та оточення ворогом

У той день ми стояли 6 днів під плотним обстрілом. По нас били з усього чого тільки можна: танки, міномети, савушки. Два рази над нами вертоліт підіймався. У мене була зміна з 2 по 4 ранку. Потім йду будити свого побратима Іоанна Зєнкова, й починається шквал вогню по нам з автоматів. Абсолютно з усіх сторін. Навколо нас бути росіяни.

Міша Панчишин PTASHKIN війна зсу
Військовослужбовці ЗСУ – у мирний час режисер Іоанн Зєнков і музикант Міша Панчишин

Ми біжимо в лівий окоп перевірити, можливо, на нас наступають. Ми зустрічаємо по дорозі «орка». тільки ми його вбиваємо, починається м’ясорубка на 14 годин. Нас мало людей, одразу в рацію покликали підкріплення. Це була просто м’ясорубка, тоді й нашому побратиму прямо в окоп залітає міна. Ми через 14 годин виходимо з того бою, я просто падаю в обморок та прокидаюсь через пару годин. І знову в бій.

Після того бою я отримав внутрішню травму правого вуха, погано чую, але настроєний ще писати музло.

Про пісню, що народилась на службі

Я якраз в день перед тим, як їхати на фронт, написав пісню. Я в окопах у голові прокручував цю пісню всі дні. Там такі рядки:

Якби ж то я знав, що завтра війна,

Якби ж то я знав про зміну життя,

Візьму автомат і з побратимами в ряд

Врятую дітей, врятую дівчат.

Коли в нас були бої, я її наспівував. Воно мені в голові допомагало. Моя мама так робить: вона миє посуд, прибирає й завжди співає пісні вголос. І мені це допомагало там із розуму не зійти. Бо там дуже важко виживати в тих окопах. І замість того, аби не думати про смерть і наші втрати, я прокручував у голові музику.

Міша Панчишин PTASHKIN війна зсу
“Освоїв новий інструмент – бойова флейта”, – жартує Міша

Про повернення у шоубіз

Зараз дуже хочеться писати музику. Я багато там побачив, на нулі. І хотілось би перевести то в риму. Але в мене зараз є обов’язок – я його виконую. Звичайно, хотів би далі почати музикою займатися.

Повне інтерв’ю дивіться в проекті «СМІЛИВІ».

Фото: instagram.com/yanptashkin

Дивіться також:

“Блакитні очі”: Леся Нікітюк присвятила нову пісню загиблому на війні другу (ВІДЕО)

“Довга доба”: Алан Бадоєв показав перші кадри документального фільму про війну (ВІДЕО)

Євгенія Гапчинська розповіла про розграбований дім на Київщині, чоловіка в ЗСУ та нові картини

Ірма Вітовська – про найцінніше, що взяла в евакуацію: «Важливо зберегти для майбутніх поколінь»