Принц Гаррі, ініціатор та натхненник Ігор нескорених (Invictus Games) щиро переймається долями ветеранів, які беруть або брали в них участь. І особливо тепле ставлення має до української парамедикині, геройки Юлії Паєвської з позивним Тайра.
Тайру як символ незламного духу Нескорених та всієї України він виділив у своїй промові на відкритті Ігор. А також разом із дружиною, Меган Маркл, герцогинею Сассекською, зустрівся для особистої бесіди.

“Одним із моїх улюблених моментів на Іграх нескорених є можливість знову зустріти знайомі обличчя. Я хочу скористатися нагодою, щоб відзначити збірну України і, зокрема, одну особливу людину – Тайру. Гадаю, я ніколи не зустрічав більш сміливої та стійкої людини, ніж ви. Ви втілюєте справжній дух України та Нескорених. Я дуже радий вас бачити і відчувати вашу енергію особисто, адже нам вас не вистачало минулого року”, – сказав принц Гаррі у промові.

Торік під час Ігор нескорених Тайри і справді не було. Юлія Паєвська, яка воювала з часів першої навали Росії в 2014 році, а у лютому 2022-го опинилася в облозі в Маріуполі, скільки могла, рятувала в ньому людей, а потім пройшла жахи кількамісячного російського полону. Жінка з обережністю розповідає деталі, щоб не нашкодити іншим українським бранцям. Та навіть того, що відомо, досить, аби жахнутися: позбавили ліків (у Юлії видалена щитоподібна залоза і є астма, обидва стани потребують медикаментозної підтримки), давали лише пів склянки води на день. Полонених били, катували струмом, схиляли до самогубства, вводили в оману, що Україна впала).
Тайру звільнили в червні 2022-го. І в перший же її тиждень на волі принц Гаррі особисто зателефонував їй. Як розповідала парамедикиня виданню The Telegraph, вона не могла повірити власним вухам, коли почула в слухавці: “Тайро, це принц Гаррі”. “Він надихнув мене продовжувати боротьбу. Сказав, що підтримує Україну та всіх нас”, – розповіла жінка.
Підтримка принца відчувалася і цьогоріч у Дюссельдорфі – до всієї української команди. Без слів – промовисті фото:





Фото: Getty Images
Дивіться також:
Тайра зіграла лицаря світла в кліпі “Не віддавай своїх темряві” гурту “Юкіз” (ВІДЕО)
Принц Гаррі та Меган Маркл святкують п’яту річницю весілля: найкращі фото церемонії