Ріта Ора запалила сцену Євробачення 2023 з 12-річною українською танцівницею (ФОТО і ВІДЕО)

Співачка Ріта Ора стала запрошеною зіркою першого півфіналу Євробачення 2023. Вона влаштувала запальний перформанс, а відкрила шоу разом із 12-річною українкою, танцівницею Софією Кладко, біженкою з Рівного.

З 2022 року, рятуючись від війни, дівчинка живе у Великі Британії. І це дуже символічно, що зірка і Софія вийшли на цену разом, адже в дитинстві Рітина родина теж пройшла шлях біженства. Ріта народилася в родині албанців у Югославії, яка змушена була залишити батьківщину через війну і знайшла прихисток у Великій Британії.

Софія вийшла із червоним м’ячиком – символ безтурботного дитинства, зруйнованого ворожим вторгненням.

ріта ора євробачення 2023 півфінал українька танцівниця біженка виступ
Ріта Ора і Софія Кладко на сцені першого півфіналу Євробачення 2023 в Ліверпулі

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

 Напередодні виступу Ріта емоційно представила Софію своїм шанувальникам у твітері.

“Це Софія – танцівниця та біженка з Рівного, що на північному заході від Києва. З 2022 року вона живе у Воррінгтоні. Для мене Софія представляє силу і надію в ці бурхливі, трагічні та мінливі часи. Ми не повинні забувати про привілей, який Великої Британії бути країною-господаркою на Євробаченні 2023 для України після того, як Kalush Orchestra виграв конкурс минулого року. Тяжке становище родини Софії нагадує мені про неймовірну подорож, яку пройшла моя сім’я, коли я була у її віці, і про те, як я вічно буду вдячна Сполученому Королівству за виявлену до нас доброту та співчуття. Софія відкриває мій виступ цього вечора грою з м’ячем, що символізує втрату дитинства для цих бідних біженців. Я сподіваюся, що цей чудовий пісенний конкурс відкриє серця в Європі та світі. Ми любимо тебе, Україно, і всі виступаємо сьогодні ввечері для тебе”, – написала співачка.

На сцені M&S Bank Arena Ріта виконала і свої гіти Ritual, Anywhere, I Will Never Let You Down, і вперше – нову пісню Praising You – гімн її коханню із режисером Тайкою Вайтіті.

ріта ора євробачення 2023 півфінал українька танцівниця біженка виступ
Фрагмент перформансу Ріти Ори на Євробаченні 2023

Фото: Getty Images

Дивіться також:

Сойка-переспівниця: Юлія Саніна відкрила Євробачення 2023 у вражаючому образі від українського дизайнера (ФОТО)

Згадати все: пісні від України на “Євробаченні” з 2003 по 2023 роки