58-річна французька акторка Жюльєт Бінош підтримала іранців, які протестують проти свавілля влади. Як і іранські жінки, вона відстригла коси і записала це на відео.

“На знак солідарності в боротьбі за права на свободу для іранських жінок і чоловіків”,-  коротко пояснила свій вчинок актриса. Подібним чином висловлюють підтримку жінки усього світу – і це Жюльєт також показала у відеоролику на своїй сторінці в “Інстаграмі“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Juliette Binoche (@juliettebinoche)

Нагадаємо передісторію. 13 вересня поліція моралі заарештувала 22-річну курдку Махсу Аміні за “неналежне” носіння хіджабу. Свідки говорять про побиття дівчини, яку в комі згодом забрали із відділка. І за три дні вона померла. Поліція твердила, що причиною смерті стали хронічні проблеми зі здоров’ям дівчини, намагалася залякати родичів, фальсифікувала відео затримання.

Смерть Махси спричинила хвилю протестів. Спершу – мирних. Та коли проти демонстрантів застосували сльозогінний газ і кількох заарештували, протистояння стало жорстоким і охопило всю країну. І значною рушійною силою стали саме жінки. Просто на вулиці вони знімають хіджаби і відрізають волосся на знак власної свободи від татольного контролю аятол.

Фото: Shutterstock

Дивіться також:

Жюльет Бинош: почему легенде французского кино не везет в любви

Бріжит Бардо: секс-бомба, що проміняла чоловіків на бездомних собак