На сервісах iTunes і Google Play вийшов український фільм «Рівень чорного». Це стрічка Валентина Васяновича, яка передувала його славнозвісному гіту «Атлантида» – призеру Венеційського кінофестивалю.

Головний герой картини — весільний фотограф Костя, для якого 50-річний ювілей стає початком складного етапу. Все, що він любив і до чого був прив’язаний, безповоротно зникає. Хоча таких речей у його житті не так уже й багато. Паралізований після інсульту батько. Подруга – стилістка весільного журналу. Старий кіт. Слайди, на яких він молодий та щасливий. Костя все життя фотографує чуже щастя. Для нього це рутина.

У 2017 році «Рівень чорного» став володарем Ґран-прі та Призу екуменічного журі Міжнародного кінофестивалю у Фрібурзі (Швейцарія). В Україні стрічка здобула Приз Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) як Найкращий український повнометражний фільм на Одеському міжнародному кінофестивалі, а Валентин Васянович був відзначений Національною премією «Золота Дзиґа» за Найкращу операторську роботу. Того ж року стрічка була висунута в якості претендента від України на кінопремію «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».

Відтепер «Рівень чорного» доступний для перегляду  в Австралії, Бельгії, Канаді, Данії, Фінляндії, Ірландії, Іспанії, Італії,  Люксембургу, Нідерландах, Німеччині, Норвегії, Португалії, Швеції, Швейцарії, Великій Британії, США та Франції.

Валентин Васянович — один із найвідоміших сучасних кінематографістів України. Він є лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка у 2019 році за «Атлантиду». Також відомий операторською роботою над фільмом «Плем’я» 2014 року Мирослава Слабошпицького — однієї з найбільш знакових сучасних українських стрічок.

Фото: надані Артхаус Тафік

Дивіться також:

Реконструкція героїзму простих українців: вийшов трейлер фільму «Область Героїв» (ВІДЕО)

Любомир Левицький знімає документальний фільм про військову рятувальну операцію дронами (ФОТО)

Розпачливий і по-чорному комічний: вийшов трейлер українського фільму “Клондайк” про війну на Донбасі (ВІДЕО)