Без зайвих слів: приголомшливе японське німе кіно

Період становлення японського кінематографа відзначається малим впливом заходу і, зокрема, Голлівуду. Тому ми можемо повною мірою насолодитися неповторним баченням дійсності японськими режисерами.

Вашій увазі – трійка кращих японських кінострічок, які без слів вразили душі багатьох поколінь.

Бунтаро Футагава та його фільм «Змій» (1925)

Одним із ранніх шедеврів класичного японського кіно можна без жодних сумнівів назвати стрічку «Змій» режисера Бунтаро Футугави.

Це – класика тямбара, самурайського кіно. У центрі сюжету молодий та запальний самурай, який закохується, переживає пригоди, несправедливість і наприкінці… а, втім, дивіться самі .

Насолоджуйтеся неймовірною атмосферою феодальної Японії, яку легко та ненав’язливо передають як образи акторів та їхня гра, так і музика.

По праву стрічка “Змій” стала однією з причин полюбити класичне японське кіно.

«Сторінка безумства» (1926) Тейносуке Кінугаси

Цей фільм утре носа усім сучасним артгаусам. Дивний, божевільний і водночас глибокий, він вразить ваш розум і часом змусить здригатися від мурашок по шкірі.

У картині розповідається про пацієнтів психіатричної лікарні, у кожного з яких своя недуга, своя історія та своя драма, показана у традиційно японському мінімалізмі. Хтось танцює за ґратами до втрати сил, хтось просто лежить і дивиться у стелю. З перших хвилин серед цього потоку чорно-білих кадрів та дивної музики одразу вимальовується історія, байдужим до якої не зможе залишитися ніхто.

Це – дивна і водночас моторошна сторінка божевілля в історії не лише японського, а й всесвітнього кінематографа.

“З тобою ми в розлуці” (1933) Мікіо Нарусе

Картину «З тобою ми в розлуці» можна назвати одним із яскравих прикладів становлення таланту режисера, а також ілюстрацією ставлення до інституту сім’ї у Японії. Слабка жінка в боротьбі за щасливе життя свого сина влаштовується на роботу гейшею, але згодом її життя дає тріщину: від неї, яка вже старіє, йдуть клієнти, а син зв’язується з поганою компанією і починає прогулювати школу.

Є кінострічки, які зі словами нічого не можуть донести щось до глядача, а є такі, як «З тобою ми в розлуці», якому слова не потрібні зовсім.

Текст: Владислава Савельєва

Дивіться також:

Неймовірна правда: 5 захопливих драм на основі реальних подій

Вероніка Лейк. Історія суперзірки 40-х крізь славу і забуття

Культовий горор «Інші» з Ніколь Кідман покажуть в українських кінотеатрах