Сопрано нового покоління Аріна Домскі першою почала відкривати для України жанр classical crossover та створювати авторську музику у цьому напрямі. Нещодавно співачка зробила свою інтерпретацію легендарної колискової “Ой ходить сон коло вікон”. Зворушливий трек “Сон” увійде до нового альбому співачки “Gloria”.
В інтрв’ю Аріна розповіла, як знайомить західного слухача в українською культурою, створює свої видовищні шоу та чим захоплюється поза сценою.

Аріно, ви нещодавно презентували трек «Сон» на легендарну колискову. Чому вирішили зробити свою версію?

Закордонні гастролі дають мені можливість знайомити глядачів із різних країн з українською музикою. У моєму репертуарі є “Щедрик“, який західний глядач знає як “Carol of the bells“. Але мало хто знає, що це українська колядка в обробці Миколи Леонтовича. Я завжди виконую цей твір мовою оригіналу та розповідаю про йлшл історію. За океан “Щедрик” потрапив завдяки хору під проводом Олександра Кошиця. Але це не єдиний твір, який “запозичив” у нас захід. На один із таких концертів хору Кошиця в Америці прийшов тоді ще молодий композитор Джордж Гершвін, де почув українську народну пісню “Ой ходить сон”. Яка стала основою знаменитої Summertime.

Однією зі своїх місій я вважаю знайомство західного слухача з українською культурою, тому поповнюю свій репертуар українською музикою. Після прем’єри пісні та відео “Сон” мені було приємно читати рецензію у пресі Аргентини. Але чимало відгуків у соціальних мережах я отримала і від наших співвітчизників. Люди згадували своє дитинство, як їм співали цю колискову їхню мами, згадували, як вони співали своїм дітям. Я отримала величезну кількість повідомлень зі словами подяки, що ця музика не забута і вона набула нового подиху.

У вас до прем’єри готується альбом Gloria. Чим він здивує слухача? Чи будуть треки українською?

Головний трек альбому називається Gloria, що в перекладі з латині означає “слава”. До мене потрапив один стародавній текст латиною, музика була вже написана, і він чудово ліг в основу приспіву. Більшість композицій в альбомі італійською мовою, але до нього увійшли і дві українські пісні – це “Сон” і “Молитва за УкраїнуМиколи Лисенка. Ця музика пройшла випробуванням часом та стала українською класикою.

Частина композицій в альбомі є моїми авторськими. Я не вважаю себе композитором. Я музикант і іноді мені спадають на думку мелодії, по суті, досконалі гармонії. Ця музика народжується в моїй душі, і я з радістю дарую її своїм слухачам. Сподіваюся, що цей альбом розширить мою аудиторію і відкриє мене по-новому для тих, хто вже знайомий з моєю творчістю.

арина Домски интервью музыка классика кроссовер

28 березня у вас відбудеться концерт “Opera Show” у Києві в театрі Оперети. Чим будете дивувати українського глядача?

Видовищне шоу – це невід’ємна частина жанру classical crossover. Крім незвичайного звучання класичної музики, глядачі очікують і високотехнологічне шоу. Я постійно вдосконалюю і музичний матеріал, і візуальну частину. Світ швидко змінюється щодня. Швидкість розвитку техніки зараз колосальна, і не використовувати сучасні технології в мистецтві не можна.

На своїх концертах я запрошую глядача поринути у дивовижний світ мистецтва, який створюється за допомогою сучасних технологій — проекцій, світла, звуку, екранів, реквізиту, артистів та, звичайно ж, музики. Для мене концерт вдався, якщо допоміг змінитися хоча б одному глядачеві. Шоу – це життя, роздум. Звичайно, глядач приходить на концерт і для того, щоб розважитися, відпочити від рутини, набратися вражень, але ще щоб краще зрозуміти себе і свій шлях, отримати імпульс до розвитку, натхнення для нових справ. Якщо щось зупинилося у вашому бізнесі, спробуйте сходити на концерт. Іноді таке перемикання з робочої хвилі на святкову, вихід зі звичного світу на якийсь зовсім інший, буває корисним і наштовхує нові ідеї.

арина Домски интервью музыка классика кроссоверарина Домски интервью музыка классика кроссовер

До речі, як концерти за кордоном? Все ще закрито? 

У зв’язку із пандемією вже два роки я не гастролюю за кордоном. Але весь цей час мою творчість активно підтримують ЗМІ, наприклад, Аргентини та Китаю. Вони стежать за моїми релізами та чекають з гастролями! Також у соціальних мережах я отримую величезну кількість повідомлень від шанувальників моєї творчості з різних країн.

І звичайно, моя команда комунікує з промоутерами. Концертний ринок у Європі та Азії ще не відновився, але ми на постійному зв’язку і готові представити глядачам нове шоу

Ви чи не єдина співачка в Україні в жанрі класичного кросоверу, яка сама пише музику та текст. Коли ви відкрили в собі ці здібності?

До мого першого студійного альбому “LA VITA” вже були включені авторські твори. Я не пам’ятаю, коли почала писати музику. Як би банально це не звучало, але я вірю, що це надходить згори. Ти відчуваєш якісь емоції – іноді біль, розпач, іноді радість – і це трансформується у музику, тексти.

арина Домски интервью музыка классика кроссовер

Початок року ви відсвяткували за кордоном, були у Римі. Як минули канікули, що дивувало?

Ви дивилися фільм Паоло СоррентіноВелика краса“? Так ось, Рим для мене – це велика краса та історія, якою можна насолоджуватися та надихатися вічно. Вперше я побувала в Римі, коли мені було 16 років, і з того часу щоразу в цьому місті я відкриваю його наново. Більшість культурної світової спадщини знаходиться в Італії. Для мене ця країна – джерело натхнення. Я люблю її історію, мистецтво, їжу та вино!

арина Домски интервью музыка классика кроссоверарина Домски интервью музыка классика кроссовер

Всі знають, що ви обожнюєте вінтажний посуд. Що цього разу придбали?

Полювання на цікаві речі на вінтажних ринках – для мене особливе задоволення! Цього разу я придбала пару новорічних свічників у вигляді Лускунчиків.

Поділіться досвідом, як вам вдається залишатися у гарній фізичній формі після новорічних свят, особливо в Італії. Від якихось продуктів відмовилися?

Встановіть у своєму телефоні крокомір. Я намагаюся пройти за день щонайменше 10 тисяч кроків. Це один із моїх лайфхаків, як позбутися зайвих калорій. Щодо їжі, то у мене є одне правило: якщо дуже хочеться, то можна це з’їсти. Я не відмовляюся від пасти та піци, цю їжу я дуже люблю, але дозволяю собі її вкрай рідко.

арина Домски интервью музыка классика кроссовер

Що робите у вільний час?

Найкращий розвиток – це книги. Я намагаюся правильно розподіляти свій час і ввечері виділяю годину для читання. Книга – це найкращий друг, психолог, учитель… Ніякі марафони і коучі не дадуть знань краще за книги.

Фото: прес-служба

Дивіться також:

Пианист Евгений Хмара: «Люди хотят сказку, которую дарит классическая музыка»

Перукуа: о музыке, жизни с шаманом, любви и голосе женственности

Мишель Андраде: «Мне сложно устроить личную жизнь, я — мазохистка»