Pink Floyd та Андрій Хливнюк заспівали пісню українських січових стрільців і оголосили благодійний збір (ВІДЕО)

Відбулася музична колаборація століття. Легендарний рок-гурт Pink Floyd після 28 років мовчання випустив нову пісню, використавши вокал Андрія Хливнюка, фронтмена гурту “Бумбокс”. На початку війни він записав коротке акапельне відео на Софійській площі у Києві, де співав гімн УПА та січових стільців “Ой, у лузі червона калина”.

Композицію Pink Floyd  назвали “Hey Hey Rise Up” – “Гей, гей, розвеселимо”. Музиканти обробили спів Хливнюка у своїй впізнаваній манері. До створення і виконання композиції долучилися Девід Гілмор та Нік Мейсон, до яких доєдналися басист Гай Пратт і клавішник Нітін Соні. Пісня є благодійною – кошти підуть на підтримку українців.

Гілмор, у якого є невістка-українка і онуки з українською кров’ю в жилах, говорить: «Ми, як і багато хто, відчуваємо лють і розчарування через цей мерзенний акт вторгнення в незалежну мирну демократичну країну та вбивства її народу однією з найбільших світових держав”.

Як і у кожній роботі Pink Floyd, у новому треку і відео на нього вивірено і наповнено символізмом кожну ноту і кожен кадр. Кліп на «Hey Hey Rise Up» зняв відомий режисер Мет Уайткросс. В якості відеоряду використано синьо-жовті кольори та кадри нашої визвольної війни.

На обкладинці треку соняшник, одна з квіток-символів України, що у війну набула додаткового сакрального значення. Кубинський художник Джосан Леон намалював обкладинку з думками про жінку з Херсонщини, чия сміливість вразила увесь світ. Мешканка Генічеська закликала російських окупантів класти насіння соняшника в кишенях, щоб, коли вони помруть, виросли соняшники.

Зауважимо, що пісня “Ой, у лузі червона калина”, як і сто років тому в українських визвольних змаганнях, стала гімном війни саме завдки Андрію Хливнюку. Ремікс, також із благодійною метою, аписав відомий музікант-електронник The Kiffness.

Виконали її і українські зірки великим зворушливим хором.

Дивіться також:

Андрій Хливнюк був поранений у боях за Київ: «Щасливий трьохсотий»

ROXOLANA записала пісню від імені загиблих українських дітей (ВІДЕО)

Наталя Могилевська переспівала свій хіт «Місяць» — тепер він про війну: драматичне відео