Президент України Володимир Зеленський виступив на відкритті 75 Каннського кінофестивалю, що відбулося 17 травня. Він підключився по відеозв’язку із Києва.

Появу Зеленського гості кінофестивалю зустріли стоячи – оваціями. Користуючись нагодою, президент виголосив справді потужну промову. Він нагадав слова героя Чарлі Чапліна, які прозвучали з екранів у 1940 році у фільмі «Великий диктатор»: «Людська ненависть пройде, і диктатори помруть, і влада, яку вони забрали в людей, повернеться до людей. І поки люди вмирають, свобода ніколи не загине…»

Цікаво, що раніше, на фестивалі Coachella 2022, цю ж цитату виголосив зі сцени фронтмен гурту Maneskin Дам’яно Давід – і також на підтримку України.

“Відтоді людство зняло чимало прекрасних кінокартин. Здавалося, що всі вже зрозуміли, що підкорювати людей можна прекрасним, збираючи їх біля екранів, а не потворним, збираючи їх у бомбосховищах. Здавалося, що всі вже думали, що хоррор у вигляді повномасштабної війни, яка може охопити весь континент, більше не матиме продовження. Але знову, як і тоді, є диктатор. Знову, як і тоді, є війна за свободу. Знову, як і тоді, потрібно, щоб кіно не було німим”, – завершив промову Зеленський.

Нагадаємо, раніше подібним чином український президент взяв участь у відкритті премії “Греммі“.

Фото: Getty Images

Дивіться також:

Дам’яно Давід із Maneskin послав Путіна за кораблем зі сцени фестивалю Coachella

Володимир Зеленський виступив на «Греммі»: «Наші музиканти співають пораненим у лікарнях» — повне відео