Знаменитий музичний фестиваль Coachella 2022 стартував 15 квітня в Каліфорнії – і об’єднав безліч яскравих музикантів. Об’єднав не тільки у можливості порадувати гостей і подарувати свою творчість, а й висловитися про те, що для митців є важливим і що болить.

Для багатьох цією темою стала війна в Україні. І найбільш пристрасно, емоційно і конкретно висловився фронтмен гурту Maneskin Дам’яно Давід. Перед тим як виконати пісню Gasoline, присвячену подіям в Україні, співак звернувся до публіки.

“Вам весело? Приємно чути, адже ми також розважаємося, і це добре – для того ми тут і зібралися. Та інколи варто усвідомити: наскільки великим є цей привілей – мати шанс просто прийти на фестиваль, радіти і ні про ще не турбуватися. Але в цей час бомби падають на міста», – сказав Дам’яно. І процитував знамениту промову Чарлі Чапліна з фільму «Великий диктатор», фактично прирівнявши Путіна до Гітлера. А завершив майже як прикордонники з острова Зміїний: “Free Ukraine, fuck Putin”

“Тим, хто мене чує, я кажу – не впадайте у відчай. Біда, що нависла над нами, – це лише відбиток жадібності і гіркоти тих, хто боїться прогресу людства. Ненависть мине, і диктатори вмруть, і влада, яку вони відняли в народу, повернеться до нього. І поки люди готові за неї помирати, свобода ніколи не зникне. Не піддавайтеся тим, хто зневажає вас, поневолює вас; хто диктує, що вам робити, що думати і що відчувати! Хто ставиться до вас як до худоби. Не піддавайтеся цим штучним людям з іхніми механічними мізками і душами. Ви не машини, ви не худоба, ви люди! Любов людства – у ваших серцях!” – цитує Дам’яно героя Чарлі Чапліна.

2022 Coachella maneskin даміано давид послав путіна
Фронтмен Måneskin Дам’яно Давід на Coachella 2022
2022 Coachella maneskin даміано давид послав путіна
Фронтмен Måneskin Дам’яно Давід на Coachella 2022

Крім того, свою підтримку Україні на фестивалі Coachella 2022 висловили Гаррі Стайлз, гурт Arcade Fire та діджей Matoma: підсвіткою у синьо-жовтих кольорах, піснями-присвятами та викупленими білбордами дорогою до фестивалю для реклами благодійного фонду Music Saves UA.

Фото: Getty Images

Дивіться також:

Гурт Måneskin написав пісню про Україну і закликав до підтримки українців (ВІДЕО)

Pink Floyd та Андрій Хливнюк заспівали пісню українських січових стрільців і оголосили благодійний збір (ВІДЕО)