Стус, Курбас, Горська: український бренд присвятив колекцію хусток шістдесятникам та Розстріляному відродженню

Український бренд OLIZ, відомий колекціями шовкових хусток, випустив мінікапсулу, присвячену митцям-шістдесятникам та діячам Розстріляного відродження.

Колекцію створено у колаборації із київською художницею Надією Харт, яка працює у стилі аналогової графіки. Зокрема, принти хусток відтворюють портрети, які мисткиня малювала чорнилом на архівному папері. Усі вони були представлені на авторській виставці художниці «Іменем твоїм» у Музеї шістдесятництва навесні цього року. Ці роботи Надія Харт створювала протягом 2022 – 2023 років, вони стали реакцією авторки на воєнні злочини росії проти української культури на окупованих територіях.

мода українська шовкова хустка присвята митцям український бренд olizмода українська шовкова хустка присвята митцям український бренд oliz

«Ми познайомилися з Надією на відкритті її виставки, – розповідає засновниця бренду OLIZ Христина Оліярник. – Я побачила ці портрети і зрозуміла, що ми неодмінно маємо зробити колекцію, присвячену талановитим, непересічним митцям, життя і творчість яких обірвалися через бажання ворога знищити нашу культуру. За 5 років існування бренду ми присвячували колекції українським творцям і українському мистецтву різних напрямків та епох, і ось тепер маємо віддати шану тим, хто постраждав через дії росії у 1930-х і 1960-х роках. Адже історія пройшла по колу, і сьогодні українці продовжують боротьбу із нащадками радянщини, знову відстоюють своє право на існування».

мода українська шовкова хустка присвята митцям український бренд olizмода українська шовкова хустка присвята митцям український бренд olizмода українська шовкова хустка присвята митцям український бренд oliz

Чорно-білі хустки з ніжного італійського шовку стануть чудовим доповненням до гардероба сучасної українки і водночас нагадуванням про митців, які створили основу нинішньої культури, вважає Христина Оліярник.

До капсульної колекції OLIZ увійшли дві хустки, кожна з яких представлена у двох варіантах – розміром 100 на 100 см та 65 на 65 см. Хустка із портретами виконана у стилі вінтажної газети із чорно-білими пожовклими портретами Василя Стуса, Валеріана Підмогильного, Алли Горської, Леся Курбаса, Василя Симоненка. Принтом для другої хустки послугували вірші та уривки з творів митців.

Фото: OLIZ

Дивіться також:

П’ять модних способів носити хустку в сезоні осінь-зима 2022-2023: показує Марія Яремчук (ФОТО)

Королева Іспанії Летиція вийшла в світ в українській вишиванці (ФОТО)

Волонтерка Тата Кеплер створила колекцію з ліногравюрами для українського бренду (ФОТО)