Від початку другої фази війни росії проти України і повномасштабного наступу почалася і нова хвиля ренесансу української мови у суспільстві. Багато хто з тих, хто у побуті спілкувався російською, почав переходити на українську — щоб і у цьому відрізнятися від орди вбивць, гвалтівників і мародерів. Проте, як кожна трансформація, не всім це дається легко. Тож тренерка і телеведуча Аніта Луценко вирішила поділитися своїм позитивним досвідом.

«Зміни — це завжди не швидко, як і у схудненні», — стверджує Аніта. Проте цілком реально і приємно!

«В моєму житті не було жодного уроку російської мови! Тому помилки в тексті були, скоріше, нормою. Моя класна керівниця Людмила Петрівна — кращий вчитель України якогось року! Українська мова і література! Вдома — батьки російською. Друзі — російською (лише одна українською — суржиком). Одна бабуся — суржик. Інша + обидва дідусі — російською», — таким був мовленнєвий досвід Аніти на старті.

Зміни у житті принесло телебачення. «Я стаю ведучою «Зважених та щасливих» українською! І я в захваті! Я ходжу на тренування мови, вимови, позбуваюсь русизмів. Завдання — чотири місяці розмовляти українською щодня, щоб налаштувати артикуляційний аппарат, позбутися русизмів.

Я готова перейти, але ніхто в оточенні не відповідає українською. Ідея сходить нанівець. Бо словниковий запас вже більший російською, і виражати емоції чи матюкатися в моменти відчаю простіше російською».

аніта луценко

І от — 24 лютого: «Війна. І я розумію , що прийшли «рятувати» мене — російськомовну! Не когось ефемерного! Я чекаю, поки мої заговорять українською, і тоді я почну. Так само говорять і усі мої друзі… Немає з ким говорити… Тож я вирішила бути тією першою серед своїх».

Аніта зізнається: вона ще далека від досконалості — і це нормально. «Так, я іноді переходжу на російську. Іноді навіть через речення! Іноді українськими літерами пишу російські речення — бо російську клавіатуру знесла. Але мені так краще!

Зміни — це завжди не швидко, як і у схудненні. Я проти цькування тих, кожен має право говорити, як хоче — бо ми ж вільна нація! Але так! Якщо мій приклад когось надихне — я буду щаслива.

Ми — переможемо (сумнівів немає) і вже ніколи не будемо такими, як були!
Бути серед переможців — це теж дар і обов’язок бути кращим, ніж ти був учора!»

Фото: instagram.com/anitasporty

Дивіться також:

Анита Луценко впервые показала своего мужа (ВИДЕО)

Анита Луценко: «Многие тренеры делают так, чтобы вы не получали результата и продолжали к ним ходить»

Джамала продає вишиванку, у якій відкривала «Євробачення» в Києві: кошти на ЗСУ (ФОТО)

Ірма Вітовська показала єдиного сина і розповіла, як виховує його щирим патріотом