“Бог на війні є”: Ксенія Мішина поділилася історією друга-військового і показала рідкісне архівне фото

Для акторки Ксенії Мішиної війна – дуже особиста і болюча тема: росія окупувала її рідний Крим, а зараз у війську служать її друзі і знайомі, за яких завжди тривожно.

Для них і всіх воїнів країни вона розповіла особливу історію – про актора Віктора Стороженка. “У мене є дуже крутий друг, ми разом навчалися, практично росли… Я добре знаю його дружину, старшу дитину. Молодша ще не народилася, але за кілька тижнів до війни подала знак батькам – я тут, я з вами…

Ми разом навчалися в Карпенка-Карого. Творча особистість, харизматичний хлопець, здавалося б, далекий від війни. Але так тільки здавалося… Він декілька разів намагався потрапити в ЗСУ, але його не хотіли брати, а сьогодні він в одній з найгарячіших точок. Те, чим він ділиться зі мною – цінна пожива для духовного зростання.

ксенія мішина війна друг
Ксенія Мішина і Віктор Стороженко, 2010 р.

Зазвичай ми говоримо відверто і чесно. Він розповідає мені жахіття війни, не прикрашаючи. Після цього я плачу і від страху і від безсилля. Але одна розмова була особлива. Тоді він сказав мені: “Ксю, одне знаю точно, Бог на війні є!” Саме та розмова перевернула все в мені, адже якщо Бог на війні, значить, все так, як потрібно, значить все, що потрібно – довіряти?!” – запитує себе Ксенія.

Відповіддю стала розповідь друга. Далі – його пряма мова: «Штаб. Лисичанськ. Кухня. На столі багато спільних чашок, з яких ми п’ємо. Я починаю заварювати чай і раптом розумію – мені потрібна МОЯ чашка, яка в моєму рюкзаку. Виходжу з кухні, проходжу коридор, роблю крок у двері – і в кімнату мене заносить уже вибохова хвиля. До кухні прилетіла ракета, яка дивом не вибухнула, а розсипалася, зберігши наші життя.

Ще недавно орки підірвали у Сєвєродонецьку хімічний завод, завдання було отруїти нас. Але вітер раптом повіяв у їхній бік! Знов ангели відвели! Ксю, таких історій море. Усі вони про Бога, про Бога на війні! Про його любов і справедливість. Моліться за нас, це те, що нам дуже треба».

Від усвідомлення подібних ситуацій перехоплює подих, навіть якщо йдеться про геть незнайомих людей. (Бо всі вояки – наші, рідні.) У Ксенії – також:

“Нехай мені страшно і хочеться кричати: зупинись, у тебе ж сім’я, тебе можуть убити!
Але У ці хвилини моє серце знає: це душа, яка йде своїм шляхом. Це вогонь у його очах, це жадоба до життя! Жага вільного життя!”

Завдання тилу – посилювати духовну броню. “Молитися за наших воїнів – ось наше головне завдання! Молитися надсилаючи їм енергію любові та віри! Молитися і відчувати гордість, адже наші війни це ті, хто чесно поставили собі питання: “Хто якщо не я?!” І сьогодні я питаю вас, хто молитиметься за них, якщо не ми?” – резюмує Ксені Мішина.

Фото: instagram.com/misha.k.ua

Дивіться також:

Максим Чмерковський будує модульні будинки для переселенців на Львівщині (фото, відео)

Джамала показала підрослих дітей на прогулянці у Стамбулі (ФОТО)

Алла Мазур читає поезію про любов на війні у проєкті «Буремні вірші» (ВІДЕО)