Знаменитий польський режисер Єжи Гоффман, який зняв картини “Вогнем і мечем“, “Знахар“, “Потоп“, “Україна – становлення нації“, записав потужне відеозвернення до українського народу, зокрема до нашого війська.

«Я вражений народом, який створив армію, що має частини, як «Азов», і таких керівників, як ваш залізний генерал Залужний, таких солдатів, як актор і міністр Нищук. Морально ви вже виграли цю війну. Ви виграли, бо власною кров’ю і великою кількістю жертв викарбували право увійти до переліку вільних європейських країн, які охороняються НАТО — найпотужнішим оборонним союзом у світі. Зараз ви маєте виграти цю війну. Полеглих ніхто не воскресить, але такою є ціна свободи. Ми у Польщі дуже добре про це знаємо. Тому відкрили перед вами наші серця і наші домівки».

Гоффман згадує, що дитиною пережив Другу світову війну, навалу фашистів на Польщу. Згадує руїни Варшави, яку змогли відбудувати з величезними зусиллями, бо Москва, яка забрала Польщу під свій протекторат, не дала можливості скористатися допомогою Заходу.

Режисер Єжи Гоффман знахар вогнем і мечем підримав Україну
Режисер Єжи Гоффман

Зазначимо, що Єжи Гоффман на боці України від початку нашої визвольної боротьби проти російських загарбників, із 2014 року. Тоді разом із Євою Шикульською, Барбарою Брильською, Кшиштофом Зануссі він також зверався до нас: “Боротьба за гідність, незалежність та мир є найбільшою чеснотою. Жоден з нас не може спокійно спостерігати за тим, що зараз відбувається в Україні. Для кожного з нас останні місяці були часом молитви — молитви за вільну та незалежну Україну. Ми пишаємося вашою витримкою та хочемо ще раз підкреслити — ми з вами!”

Фото: Getty Images

Дивіться також:

Джулія Робертс, Кетрін Винник, Метт Деймон – світові зірки підтримали українців (ВІДЕО)

Kozak System зняли Героя України і роботу артилерії у кліпі про легендарну бригаду (ВІДЕО)

Оля Полякова та Михайло Діанов відвідали поранених військових у центрі реабілітації (ФОТО)