Євген Кот про волонтерство та допомогу бійцям: “Я зібрав на перше авто, а потім друге і третє”

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну громадяни абсолютно різних професій стали до лав волонтерів. Серед них і хореограф-постановник, суддя проєктів СТБ «Україна має талант» та «Танці.World of dance» Євген Кот. Він розповів про свої перемоги на волонтерському фронті.

Як став волонтером?

Ми перевели частину сімейного бюджету на допомогу армії. Спочатку я почав допомагати ТРО та військовим, які стояли на постах недалеко від мого будинку. Робили із сусідами та привозили коктейлі Молотова, збирав багато тканини для маскувальних сіток, хлопцям-артилеристам надавав допомогу за запитами: одяг, продукти харчування, гігієна.

Коли вже нам довелося переїхати на захід України, я зрозумів, що маю чимось допомогати й тут. Воювати я не вмію, але можу волонтерити. На початку війни моя сім’я витратила частину нашого бюджету на донати армії. Потім я перейшов до організації процесу, адже весь час отримував багато запитів від військових: на авто, турнікети, бронежилети. Я почав дізнаватися, де це все можна взяти. Почав збирати гроші. На перше авто зібрав, на друге й на третє.

євген женя кот волонтер війна 2022євген женя кот волонтер війна 2022євген женя кот волонтер війна 2022євген женя кот волонтер війна 2022

От нещодавно хлопці прислали мені фото одного з авто, який, на жаль, росіяни обстріляли з мінометів. Авто вже не підлягає ремонту. Але хлопці залишилися живі! Тепер від них мені прийшов новий запит на ще одне авто. Ми назбираємо. Головне, аби наші захисники були живі-здорові.

Чим допомагає дружина, Наталя Татаринцева?

Зі своєю командою вона створила онлайн-курс «Рух заради життя» і всі кошти перераховують або на ЗСУ, або на прихистки, або в мій збір. Вона допомагає весь час. У суботу ми були в одному із прихистків Чернівців, де живуть 100 людей, 20 з них – це дітки. Ми вирішили влаштувати їм міні-сезон «Україна має талант». Дітки танцювали, малювали, співали. Я провів майстер-клас, привезли їм іграшки та продукти харчування.

Чи є в самого натхнення на творчість?

Чесно кажучи, я збираю ідеї, щоб потім, після війни, створити дещо масштабне про нашу Україну, про цей період країни. Але зараз весь мій час присвячений волонтерству.

Фото: надані СТБ

Дивіться також:

Ірма Вітовська — про волонтерство на війні: «В мені все зачерствіло й закрилося, плакала тільки двічі»

Іраклі Макацарія: «Грузинський народ з Україною»

Замість троянд — допомога біженцям: Холостяк Алекс Топольський підтримує українців за кордоном