Ірма Вітовська – про волонтерство на війні: “В мені все зачерствіло й закрилося, плакала тільки двічі”

Акторка Ірма Вітовська цієї весни мала би виходити на сцену в театрі і милувати око глядача у серіалі Нового каналу «Молода». Проте, як і багато її колег, наразі працює на наближення перемоги.

Ірма стала волонтеркою. “Допомагаю виїжджати вимушеним переселенцям до Європи та отримувати там прихисток, – розповіла вона про свою діяльність. – Дуже рада, що змогла долучитися до допомоги, стати членом італійської асоціації. В мене з’явилося безліч друзів, завдяки яким дуже багато жінок і дітей знайшли домівки”.

Вітовська встигла допомогти чималій кількості родин, які тікали від обстрілів, з різних територій. “Ми їх відвозимо до кордону, відправляємо, влаштовуємо, формуємо списки, робимо реєстр, хто де оселився, тримаємо зворотній зв’язок з великою кількістю людей. Мені дали перепустку, і я можу супроводжувати автобусами групи людей до кордону”.

ірма вітовська волонтество війна 2022

Чоловік Ірми теж наразі волонтер: “Він теж волонтерить, тільки у Києві. Він допомагає армії”.

Проте, незважаючи на чималий волонтерський досвід, є речі, які Ірма не може ані забути, ані пробачити. “Знаєте, мами з дітьми на руках дивляться, і цей погляд питає: «Ви обіцяєте, що все буде добре?», – ділиться акторка. – Зараз всередині мене такий собі емоційний стрижень, усе зачерствіло й закрилося. Я просто щось роблю, роблю, роблю. Ви навіть не уявляєте, тут волонтери майже не сплять, працюють без перепочинку.

За війну я плакала двічі. Вперше – коли розбомбили театр у Маріуполі. Тоді з мене вийшло все накопичене. Вдруге – коли вдарили по вокзалу в Краматорську. А от побачене в Бучі викликало злість і бажання сатисфакції”.

ірма вітовська волонтество війна 2022

Та чи й можливе пробачення в принципі? “Зараз Великій піст і Великдень зовсім скоро, розумію, що за християнськими настановами маю піднятися над собою й молитися за прозріння наших ворогів. А в мене те, що робили з жінками, з дітьми, викликає злість, адже неприйнятна будь-яка агресія по відношенню до дітей. Я вже мовчу, що виробляли там”.

Фото: надані Новим каналом

Дивіться також:

«Я робив усе, щоб розмазати кордони між Україною та росією»: Алан Бадоєв визнав свою помилку

Тіна Кароль заспівала гімн України на відкритті виставки Венеціанської бієнале 2022 (ВІДЕО)

Катя Осадча допомагає знайти зниклих під час війни: «Ми відшукали вже 1500 людей»