Ведуча “Голосу країни” та “Світського життя” на телеканалі 1+1 Катерина Осадча з перших годин повномасштабного вторгнення присвятила себе безпеці дітей. А ще допомагає українцям у пошуку зниклих родичів: створила телеграм-канал “Пошук зниклих”, який масштабувався у соціальний проєкт під назвою “Знайти своїх”.

Про те, як вплинули останні три місяці на стосунки із чоловіком Юрієм Горбуновим та як відволікає синів від війни, Катя розповіла в інтерв’ю.

«Перший місяць я взагалі не плакала, у мене було якесь загострене почуття відповідальності за всіх, що треба триматися і допомагати. Себе зовсім не було шкода. А ось коли ми почали робити включення в «Сніданку з 1+1» і я побачила очі наших героїв, почула їхні історії наживо, прорвалися ріки сліз”, – зізнається Катя.

катя осадча війна діти

“Ця несправедливість просто вбиває. Наші діти жили своїм звичайним дитячим життям зі своїми маленькими дитячими проблемами. І тут у нього прийшла велика біда. Вони залишилися буз будинків, без батьків, з понівеченим здоров’ям. І це викликає найбільше сліз. Вони тільки починають жити, а життя вже зіпсоване, вже зруйноване», – говорить Катерина Осадча.

Нещодавно ведуча повернулася у свій дім під Київом. «З дому ми виїхали зранку 24 лютого, тому що живемо недалеко від військової частини. І коли виходили з будинку, я на нього подивилася і подумала: ми можемо ніколи сюди не повернутися. Але головне – лишитися живими. А коли повернулася, все було так, як ми і залишали. Юра повернувся набагато раніше, поприбирав. Вижили абсолютно всі домашні квіти, які ніхто не поливав. І це було для нас, напевно, найбільшим здивуванням – як вони, попри все, стійко трималися.

Відчуття дому абсолютно ні з чим не можна порівняти. Це рідне, твоє. Наш дім цілий. На жаль, не всім так пощастило. Тому, з одного боку, це внутрішня щемлива радість, що тобі є куди прийти, з іншого – ти одразу уявляєш, як тисячі людей не можуть повернутися додому, як вони збирають уламки своїх будівель», – говорить телеведуча.

катя осадча війна діти

Також Катерина розповіла, як змінилися її стосунки з чоловіком. «Ми удвох із самим першим вибухом під нашими вікнами 24 лютого о 5.30 ранку об’єдналися у рішенні, що нам якомога швидше потрібно убезпечити дітей. Звичайно, ми всі переживали по-різному, у всіх був різний емоційний стан, і ми, як і більшість родин, в перші тижні були у телефонах. Дивилися новини, прокидалися вночі, було якесь заціпеніння. Всі ми, мабуть, перетворилися в такі загострені комки нервів. Перші тижні ми навіть не обговорювали, що будемо робити. Просто розуміли, що потрібно допомагати, робити так, щоб діти були в безпеці, це стало нашим спільним родинним фронтом. Навіть не зговорюючись, робили якісь речі, доповнюючи одне одного. Нас війна ще більше об’єднала, згуртувала і показала, що тільки разом ми зможемо зробити більше. Коли один стоїть за спиною іншого – це найголовніше. Не дарма ж кажуть – і в біді, і радості», – говорить Катерина.

Найважливішим для ведучої були і залишаються діти. Телеведуча поділилася, як діти сприйняли війну.

«У Данила за ці три місяці війни вже є три зуба. Він почав сидіти і повзати. Коли почалася війна, йому виповнилося 6 місяців, і потрібно було вводити перші прикорми. Все це давалося не так легко, як у мирний час. Граємося з дітьми, вигадуємо якісь ігри, малюємо з Іваном дороги, по яким їздять машини, малюємо літаки. Іван захоплюється літаками. До речі, йому дуже сподобалися літаки з паперу, яких він запускав і шалено радів. Потім ми їх розфарбовували. Слава Богу, у Івана в пам’яті не залишилося жаху від літаків та вибухів, тому він їх не боїться. Данило потроху вже стає на ноги. У них дуже тісна дружба з Іваном. Ще згадала мільйон різних старих ігор. Наприклад, «Морський бій» – все те, чим і ми бавилися у дитинстві, коли не було такого різноманіття іграшок, як зараз у дітей. Малювали «Класики» на асфальті, стрибали. У дітей зараз абсолютно інші ігри, а тут у нас у всіх включилася фантазія», – поділилася Катерина.

катя осадча війна діти

Також телеведуча розповіла, як говорить з дітьми про війну.

«Іван шалено хоче додому. І щоразу питає, чому ми не можемо поїхати додому. Сказали, що закриті аеропорти, і ми не маємо змоги повернутися. Пояснили, що вдома літають ракети, і це небезпечно. Він не розпитує, у нього, напевно, якась своя картина, чому він не вдома зі своїми друзями. Поки що він історію з ракетами сприйняв достатньо спокійно. Але проситься додому щодня», – говорить Катерина Осадча.

Нагадаємо, “ Знайти своїх” – це масштабний соціальний проєкт Катерини Осадчої, який допомагає українцям знайти близьких, з якими втратили зв’язок, через вторгнення рф на территорію України. Нещодавно телеведуча об’єднала зусилля з телеканалом 1+1, і відтепер щоранку у Сніданку з 1+1 можна побачити, кого українці шукають, та історії тих, кому вже пощастило знайти своїх рідних.

Для того, щоб подати заявку на пошук людини, потрібно написати у чат-бот @UKRescueBot, який можна знайти у “Закріплених повідомленнях” телеграм каналі “Пошук зниклих” .

Фото: надані 1 + 1, instagram.com/kosadcha

Дивіться також:

Юрій Горбунов заговорив про можливе усиновлення дитини, батьки якої загинули під час війни

В будинок Лідії Таран влучила ракета і вбила людину: «Страшно повертатися додому»

«Хотів на фронт, але наших військових не обдуриш»: Сергій Костира — про службу в ТРО, волонтерство і біль

Алла Мазур читає поезію про любов на війні у проєкті «Буремні вірші» (ВІДЕО)