Король Іспанії Феліпе VI присвятив різдвяну промову війні в Україні

Напередодні Різдва 2022 року король Іспанії Феліпе VI виголосив традиційну святкову промову. Цього разу вона була присвячена війні росії проти України і її наслідкам для Європи і зокрема Іспанії.

Як відомо, Іспанія є одним із партнерів України, забезпечує нам усебічну допомогу, зокрема бронетехнікою та системами ППО, і надала прихисток багатьом українцям. А підтримка королівської родини є відкритою і щирою. І у різдвяній промові король Феліпе VI розставив правильні акценти, щоб ця підтримка з боку суспільства не слабшала.

“2022 рік був – і лишається – складним і важким. Оскільки кілька років теж були непростими. І саме тоді, коли ми думали, що найстрашніший період пандемії минув – це, безумовно, найкраща новина – у лютому Росія вторглася в Україну. І відтоді ми стали свідками 10 місяців війни, яка вже спричинила значний рівень втрат і руйнувань. Це наша щоденна реальність. Ми пережили страждання українського народу і продовжуємо з глибоким сумом відчувати втрату тисяч людських життів”, – виглосив король.

Король Іспанії Феліпе VI підтримав Україну
Король Іспанії Феліпе VI виголошує різдвяну промову, 24 грудня 2022 р.

“Надсилаємо слова співчуття і прихильності до українських біженців у нашій країні та до всіх їхніх співвітчизників, особливо сьогодні. Ми стоїмо перед новою війною в Європі, на кордонах деяких наших європейських партнерів і союзників, а отже, поблизу нас; і це стосується не лише України, а й має світове значення.

Тому постраждала і наша безпека. Іспанія, окрім зміцнення спроможності колективної оборони з нашими союзниками, приєдналася до переважної більшості міжнародної спільноти у підтримці України. Ми підтвердили своє зобов’язання щодо того, що суверенітет, територіальна цілісність і незалежність держав є невід’ємними принципами міжнародного порядку, заснованого на правилах і прагненні миру”, – зазначається у промові короля.

Війна росії проти України стала найбільшою у Європі з часів Гітлера. І вплинула на життя усіх європейців падінням рівня достатку, зростанням цін і енергетичною кризою. Ми не можемо ігнорувати серйозність цих проблем, але ми також не можемо заперечувати, що все зміниться та покращиться. Перш за все – і ще раз – ми повинні мати впевненість у собі, як нації. Ми – країна, яка завжди вміла достойно реагувати на всі негаразди”, – підкреслив король Феліпе.

Фото: Getty Images

Дивіться також:

Королева Летиція та Джилл Байден зустрілися з українськими біженцями в Іспанії (ФОТО)

Рожевий і бежевий – наймодніше поєднання кольорів осені 2022: показує королева Летиція (ФОТО)

Летиція: як розлучена журналістка стала королевою Іспанії