Олександр Педан – батько доньки-випускниці. Зробити правильний вибір у 17-ть – непросто, а зробити його в умовах війни – завдання із зірочкою, каже телеведучий. В інтерв’ю він зізнався, що не є прихильником закордонних вишів, і розповів, чому важливо сьогодні підтримати українську освіту.

Абітурієнти повинні обрати свій шлях самостійно, а батьки поставитися до нього з повагою, переконаний Олександр.

“Мій біль, як батька, у якого донька абітурієнтка, збігається з болем 90-та відсотків українців, чиї діти також не знають, куди вступати. Важко поїхати кудись, важко отримати інформацію, – пояснює Педан. – А потім молодь вступає туди, де близько додому, де дешевше, або де престижно, модно, де навчалася вся династія. Це не є правильно. Майбутні студенти мають самостійно обирати свій шлях”.

17-річна донька Олександра, Валерія, з вибором університету вагається до сьогодні. Єдине, у чому впевнена дівчина, що навчатися вона хоче в Україні.

олександр педан донька випускний вступ Україна війна
Валерія, донька Олександра Педана

“Ми сіли з Лерою і поговорили. Це було її рішення. Я намагався не тиснути. Батьки не повинні тиснути на дітей. Але ми вирішили, що вона буде навчатися в Україні”, – розповідає Олександр.

Телеведучий переконаний: сьогодні як ніколи потрібно підтримати українськи виші. Бо працювати продовжують навіть евакуйовані університети з Маріуполя, Херсона, Харкова. Разом із донькою Олександр навіть зняв проект про українські вищі навчальні заклади, який називається “УніверСheck”. Ідея прийшла ще до війни, зйомки також відбулися задовго до повномасштабного вторгнення Але сьогодні проект набув абсолютно нових сенсів.

“Ми вирішили допомогти абітурієнтам зі знайомством із вишами і поїхали з Лерою в подорож університетами України, – каже телеведучий. – Ми відкриваємо повністю “кухню” навчання – Лера зі свого боку як абітурієнтка, я з боку батьків. На виході маємо дві точки зору”.

олександр педан донька випускний вступ Україна війна
Валерія і Олександр Педан

Завдяки освітньому тревел-проекту “УніверСheck” Олександр Педан переконався, що українські виші гідні поборотися із закордонними, а в деяких випадках перевершують їх. Тож сьогодні важливо, аби і молодь це усвідомлювала і робила свій вибір на користь вітчизняних вишів.

“Невеликий відсоток молодих людей повернеться після того, як здобуде освіту за кордоном, – пояснює телеведучий. – А нам потрібна майбутня інтелектуальна еліта. Нам потрібні діти, які виросли під час війни, які знають всі болі, які є патріотами, і які будуть відбудовувати країну. Навіть не так, відбудовувати будемо ми. А вони будуть її зрощувати. Тому треба боротися за кожного учня”.

Переглянути проект “УніверСheck” можна на YouTube-каналі Олександра Педана.

Фото: надані Новим каналом

Дивіться також:

Єдиний син загиблого телеведучого Ігоря Пелиха служить в ЗСУ (ФОТО)

Білявий високий красень: Марина Боржемська показала фото із помітно підрослим сином

Оля Полякова розповіла про молодшу доньку-патріотку: співає повстанські пісні і засинає з прапором