“Син малював чорні квадрати”: Катя Осадча розповіла, як спілкується з дітьми про війну

Телеведуча Катя Осадча – мама трьох синів. І якщо старший, Ілля Поліщук, студент і навчається у США, то молодші, шестирічний Іван і Данило, якому рік і майже три місяці, набагато ближчі до війни.

В інтерв’ю виданню “Факти” Катя розповіла, як спілкувалася з дітьми про повномасштабну війну та як зараз влаштований їхній побут.

“Найменшому сину поки що пояснювати не потрібно. Він радіє тому, що ми поруч, що ми є. Йому вже рік. На час повномасштабної війни йому було півроку. Зараз він вже бігає, говорить дещо. Але абсолютно не розуміє, що відбувається”, – ділиться Катя.

катя осача діти війна
Катя Осадча із молодшим сином Данилом

Із сердульшим хлопчиком ситуація була іншою. “Іван, звичайно, розумів. І в перші дні малював чорні квадрати. Просто брав листки і замальовував їх чорним. Він не питав, що відбувається. Просто бачив і час від часу питав: «А це що?» Ми йому пояснювали.

Він захоплюється літаками, і коли він чув звуки пролітаючих ракет — вони, в принципі, виглядають як літаки, — він казав, що це летять літаки. Потім ми вже розповіли, що війна, що літають ракети, які руйнують будинки. Ми не вдавалися в подробиці жахів, смертей. Але намагаємося загальними рисами пояснювати, що відбувається”, – каже Катерина.

катя осача діти війна
Іван Горбунов, син Каті Осадчої і Юрія Горбунова

Зараз телеведуча і її чоловік Юрій Горбунов шкодують, що у їхньому будинку в передмісті Києва немає сховища. “В нас немає підвалу, на жаль. Ми з тих людей, які абсолютно не вірили у початок повномасштабної війни. Були люди, які розуміли що війна можлива, вони купували продукти, ліки. В цей час ми взагалі нічого не готували. У нас не було тривожної валізки і навіть дитячої суміші для шестимісячної дитини. Ми все це збирали і купували в перший день. Навіть зараз ми не скуповуємо продукти, але певний запас того, що може знадобитися, особливо дітям, — він, звичайно, є і має бути у кожній родині”.

катя осача діти війна
Катя Осадча із синами

А як почувається сама Катерина щодо війни? “Цей страшний час показує нам, що ми з кожним місяцем стаємо сильнішими, міцнішими. Я щодня все більше пишаюсь кожним українцем, який не здається, як би складно зараз не було, та відчуваю гордість за кожного, хто протистоїть ворогу. Неймовірно пишаюся нашими ЗСУ і кожним героєм. Вважаю, що саме зараз, у ці страшні часи, “кується” наша нація”, – переконана Катерина.

“Я не виділяю для себе якихось складних періодів. Зараз, коли я для проекту «Знайти своїх» щотижня беру інтерв’ю у людей, які шукають рідних, були в полоні, яких катували, били струмом, вимагаючи перейти на бік росіян, коли спілкуюсь з людьми, які втратили своїх близьких або від ракетних ударів були завалені уламками будинку, то розумію, що в мене не було важкого періоду.  Слава богу, всі мої рідні живі, наше житло ціле і всі здорові, тому я не маю права жалітися і казати про те, що якийсь період був складним”.

катя осача діти війна
Катя Осадча

Від початку повномаштабної війни телеведуча спільно з телеканалом 1+1 створила соціальний проєкт під назвою “Знайти своїх”, який наразі налічує більше 4000 позитивних історій пошуку. Проєкт взяв на себе важливу місію та привертає увагу до проблеми з викраденням людей російськими солдатами.

«Зараз, на жаль, ми стикаємося з великою проблемою цивільного полону, коли людей забирають просто з вулиць, – тривожиться Осадча. – Ми намагаємось привернути до цього увагу. Особливо це відбувається в окупації. Їх катують, примушують переходити на бік росії, звинувачують у тероризмі. І витягати з цивільного полону людей надзвичайно складно. Тому це така сторінка пошуку, якою ми займаємося ретельно, і намагаємося залучати до цього небайдужих правозахисників, волонтерів, всіх, хто може нам в цьому допомогти”.

Фото: надані 1+1, instagram.com/kosadcha

Дивіться також:

Старшому сину Каті Осадчої 20 років: архівні фото від народження до сьогодні

10 рідкісних фото іменинниці Каті Осадчої в дитинстві і юності

Сину Каті Осадчої і Юрія Горбунова рік: зворушливі фото та історія народження