Сьогодні, 12 вересня, день народження святкує Катя Осадча. У її 40 років вона досягла шалених висот – є однією з найвідоміших і найтитулованіших телеведучих України, заснувала благодійну ініціативу з пошуку зниклих на війні, має рекламні контракти зі світовими брендами та модними дизайнерами. До того ж є мамою трьох синів.
У день народження Каті Осадчої ми вирішили пригадати, із чого починалася її історія успіху. Як батьківське виховання і модельна кар’єра у юному віці загартували її характер. І якою була Катя до того, як стала улюбленицею українців.

“Батьки виховували мене самостійною з самого дитинства,- пригадує Катя в інтерв’ю “Каравану історій”. –  Коли я була зовсім маленькою, щороку ми сім’єю на все літо їздили на Десну, на одну і ту ж базу відпочинку. Там видавали човна. Скільки себе пам’ятаю, мені завжди дозволяли перепливти на ньому через річку і «перевезти» всю нашу родину. Зрозуміло, що дорослі допомагали веслувати, але у мені було повне відчуття, що я сама виконую це відповідальне завдання. Я цим дуже пишалася і відчувала себе старшою”.

катя осадча дитинство юність
Катя Осадча, 1988 р.
катя осадча дитинство юність
Катя Осадча, 1989 р.
катя осадча дитинство юність
Катя Осадча у школі
катя осадча дитинство юність
Катя Осадча у школі
катя осадча дитинство юність
Катя Осадча з татом у Криму, 1999 р.

Творчі нахили доньки батьки також підтримували. “Я була дуже активною дитиною. З раннього дитинства займалася танцями, музикою і, за спогадами рідних, була дуже товариською і говіркою, прагнула всюди встигнути. Я сама попросила бабусю відвести мене до музикальної школи. Мені так подобалося там, що батьки спеціально купили мені гарний інструмент. Він досі стоїть у їхній квартирі, але я хочу перевезти його до себе”.

Катя – старша дитина у родині. Поява братика виховала в ній відповідальність. “Коли народився брат (у нас різниця три роки), батьки мені пояснили: «Володя маленький, а ти, Катю, тепер доросла». І з тих пір в будь-якій ситуації батьки покривали брата, якщо він щось накоїв, примовляючи: «Кате, ну ти ж старша, ти повинна розуміти». Але ревнощів до брата не було.

Я з великим нетерпінням чекала його появи на світ – батьки готували мене до цієї важливої ​​події. Виразно пам’ятаю той момент. Мама була в пологовому будинку на Подолі, і ми з татом поїхали її провідати. Зайшли з двору цієї старої будівлі, і я побачила у вікні з ґратами цокольного поверху маму, яка тримала на руках новонародженого Володю. Брат був загорнутий у сіру пухову хустку – він і зараз зберігається у нас вдома. Досі пам’ятаю ті емоції, які пережила тоді, у трирічному віці…”

катя осадча дитинство юність
Катя Осадча з молодшим братом Володею, 1995 р.

Наполегливість і відповідальність допомогли дівчинці-підлітку Каті Осадчій стати моделлю. А пізніше – і знаменитою телеведучою. “На хвилі популярності я попросила маму відвести мене в модельну школу. Вона була не проти, але виникла проблема. Оскільки діло було влітку, у липні, ми всією сім’єю вирушали на відпочинок. І мені треба було прийняти важливе рішення: або я їду з батьками на море, або залишаюся в Києві і відвідую модельну школу. Я без вагань обрала другий варіант. І ні разу не шкодувала про це. Хоча й не все виявилося так райдужно, як я спочатку собі уявляла.

Я потрапила до професії підлітком. Мені довелося пристосовуватися до самостійного життя далеко від батьків. Я жила в іншій країні, поряд з чужими людьми, намагалася вибудовувати з ними взаємини. В цей момент особливо починаєш цінувати батьків, їхню турботу і увагу, і розуміти, що, виявляється, вони роблять дуже багато для тебе, навіть більше, ніж ти міг уявити. Але оцінити це можна лише на відстані.

катя осадча дитинство юність модель
Катя Осадча у Лондоні, 2001 р.
катя осадча дитинство юність модель
Катя Осадча – модель у Японії, 1998 р.
катя осадча дитинство юність модель
1997 р.

Незважаючи на всі труднощі, відступати я не збиралася. Батьки так виховали: не можна здаватися, зупинятися на півдорозі, вже якщо ти щось почала і в тебе повірили, не можна розвертатися і йти, бо ти втомилася. Ця установка допомогла мені вистояти. Якби я тоді здалася, мабуть, зараз не працювала б на телебаченні”.

Катя кілька років жили за кордоном – зокрема у Японії і Німеччині. Та дуже сумувала за домом і повернулася до Києва. І там зустріла свого першого чоловіка Олега Поліщука. “Ми зустрілися, коли мені було сімнадцять, а він був на п’ятнадцять років старший, і, думаю, різниця у віці відіграла свою роль у наших відносинах. Я якраз повернулася з Парижа і поїхала відпочивати в Крим. Там ми й познайомилися, а потім ще майже рік зустрічалися, перш ніж одружитися. У нас було справжнє весілля – у великому залі, з гостями, столами, що ломилися від їжі та напоїв, з тамадою. Я була в білій сукні і фаті. Загалом, все як належить”, – згадує ведуча.

катя осадча дитинство юність перше весілля

У 19 років Катя Осадча народила первістка, Іллю. В цей же час почалася і її телекар’єра.

Фото: архів “Каравану історій”

Дивіться також:

Катя Осадчая: “Когда ушел муж, мне стало легче”

Начало романа с Горбуновым и сын: Катя Осадчая показала редкие фото из личного архива

Старшому сину Каті Осадчої 20 років: архівні фото від народження до сьогодні

Юрий Горбунов: “Всех мужчин обязательно нужно отправлять на роды”